Piknik chorwacki nad zalewem Bagry już w sobotę
W najbliższą sobotę, 25 maja, nad zalewem Bagry odbędzie się wyjątkowy piknik chorwacki. Wydarzenie to zapowiada się jako doskonała okazja do poznania kultury Chorwacji, a także do wspólnej zabawy i relaksu nad wodą.
  1. Otwarcie pikniku o godz. 10.30.
  2. Odsłonięcie nowych gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich o godz. 12.00.
  3. Konkurs z nagrodą główną o godz. 17.00.
  4. Występ Davida Danijela o godz. 19.00.

W sobotę, 25 maja, Mała Chorwacja na krakowskich Bagrach stanie się centrum chorwackiej kultury i rozrywki. Piknik chorwacki rozpocznie się o godz. 10.30 uroczystym pochodem, który poprowadzi orkiestra z Wilamowic. Marsz wystartuje od wejścia do Małej Chorwacji przy ul. Koziej od strony ul. Bagrowej.

Jednym z głównych punktów programu będzie odsłonięcie ośmiu nowych gwiazd w wyjątkowej Alei Gwiazd Chorwackich, jedynej takiej na świecie. Ceremonia ta odbędzie się o godz. 12.00. Aleja upamiętnia słynnych Chorwatów oraz Polaków z chorwackimi korzeniami, którzy przyczynili się do umacniania relacji między Polską a Chorwacją.

Piknik to nie tylko uroczystości i ceremonie. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji dla całych rodzin. Na uczestników czekają występy muzyczne, zabawy i animacje dla dzieci, degustacje chorwackich potraw oraz zawody żeglarskie. Dla tych, którzy marzą o wakacjach w Chorwacji, o godz. 17.00 odbędzie się konkurs, w którym nagrodą główną jest tygodniowy pobyt dla dwóch osób w czterogwiazdkowym hotelu w miejscowości Tisno na wyspie Murter.

Wieczór uświetni występ chorwackiego piosenkarza Davida Danijela, który zaśpiewa o godz. 19.00. Jego koncert będzie doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

W trakcie pikniku będzie możliwość wysłuchania chorwackiej muzyki, degustacji lokalnych potraw, udziału w licznych konkursach i animacjach, a także zakupu nieruchomości w Chorwacji. Dla miłośników przyrody przygotowano także akcję sadzenia lawendy.

Specjalnie na tę okazję uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 497, która będzie kursować od godz. 10.00 do 20.30 na trasie „Podgórze SKA” – „Bagry Tężnia”. Autobusy będą jeździć co 20 minut w godzinach szczytu, a poza nimi co 40 minut.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnego spędzenia czasu nad pięknym zalewem Bagry.


Na podstawie: Urząd Miasta Krakowa