Odznaczenia dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek miejskich w Krakowie
Nagrody za zaangażowanie i długotrwałą służbę dla pracowników miejskich w Krakowie
  1. Odznaczenia państwowe wręczone przez wojewodę małopolskiego.
  2. Uczestnictwo prezydenta miasta w uroczystości.
  3. Przyznano Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.
  4. Wyróżnienia jako symbol uznania za ciężką pracę i zaangażowanie.

W dniu dzisiejszym wojewoda małopolski, Krzysztof Jan Klęczar, miał zaszczyt wręczyć pracownikom Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych odznaczenia państwowe. Ceremonia odbyła się w obecności prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, który również uczestniczył w wydarzeniu.

Podczas uroczystości wręczono Krzyże Zasługi - jeden Srebrny oraz dwa Brązowe. Te prestiżowe wyróżnienia otrzymały osoby, które szczególnie wyróżniły się swoją działalnością społeczną. Ponadto, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych, 59 pracownikom przyznano Złote Medale za Długoletnią Służbę, a 10 otrzymało Srebrne Medale.

Wojewoda małopolski podkreślił znaczenie tych odznaczeń: "Przyznane odznaczenia są symbolem uznania za trud wykonywanych obowiązków oraz zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Państwa wysiłki mają swoje odzwierciedlenie w rozwoju miasta. Dziękuję za Państwa pracę na rzecz regionu i stolicy naszego województwa".

Takie wydarzenia są ważnym elementem doceniania pracy urzędników, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju i funkcjonowania miasta. Wyróżnienia te są dowodem na to, że ciężka praca i zaangażowanie mogą zostać właściwie ocenione i nagrodzone.


Opierając się na: Urząd Wojewódzki Kraków