Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał dzisiaj umowy potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z wójtem gminy Szaflary Rafałem Szkaradzińskim.

- To środki w ramach naboru dodatkowego, przygotowanego z myślą o małych remontach, szybkich pracach naprawczych i poprawie nawierzchni. Niejednokrotnie nie jest konieczne przeprowadzanie generalnej modernizacji, a wystarczy tzw. remont nakładkowy. Prawie 5,4 mln zł przeznaczone zostało dla samorządów z powiatu nowotarskiego, w tym prawie 438 tys. zł dla gminy Szaflar
y – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podpisane dziś dwie umowy pozwolą wyremontować prawie 1 km dróg gminnych. Prace dotyczyć będą odcinków ul. Do Cieślów w miejscowości Bańska Wyżna oraz os. Janiki w Maruszynie.

W przypadku odcinka w Maruszynie dofinansowanie wyniesie 50% wartości całej inwestycji, a w przypadku drogi w Bańskiej Wyżnej 80%.

Pełna lista zadań z powiatu nowotarskiego, które otrzymały dofinansowanie z RFRD na remonty dróg, znajduje się tutaj: http://www.malopolska.uw.gov.pl/Docs/RFRD nowotarski i tatrzański.pdf

- Bilans RFRD w Małopolsce jest imponujący. Łącznie prawie 1,3 mld zł; ponad 1,2 tys. km odcinków dróg objętych pracami i 1173 zadania! Małopolska stała się wielkim placem budowy. A przypomnę, że do Małopolski w naborze na rok 2024 mogą trafić rekordowe środki: prawie 229 mln zł na nowe zadania i do tego prawie 72 mln zł na zadania wieloletnie! Konsekwentnie poprawiamy stan infrastruktury drogowej, bo to są konkrety, które służą wszystkim mieszkańcom  – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


20230906_Szaflary 20230906_Szaflary 20230906_Szaflary 20230906_Szaflary Szaflary