U kogo sprawdzi się telewizor ze Smart TV i jak podłączyć smartfon do telewizora?

O telewizorach typu Smart TV mówi się coraz więcej. Pozwalają one nie tylko na połączenie z siecią, ale przede wszystkim instalację kluczowych aplikacji, które udostępniają nam rozrywkę różnego rodzaju. Dowiedz się więcej o tym, czego możesz oczekiwać po nowoczesnych urządzeniach i sprawdź również, jak podłączyć smartfon do telewizora, aby korzystać z jak najszerszej puli funkcji i udogodnień!

Czy znasz główne zalety Smart TV?

Marka Samsung już w roku 2009 postanowiła postawić na połączenie telewizorów z siecią. Okazało się to doskonałym wyborem i rozwiązaniem stosowanym do dzisiaj. Aktualnie telewizory tej firmy są jednak znacznie bardziej zaawansowane i dają użytkownikowi jeszcze więcej funkcji, obok których trudno jest przejść obojętnie. Będzie to między innymi dostęp do największych i najpopularniejszych platform streamingowych, takich jak np. Netflix, HBO Max, Player.pl, CANAL+, Polsat Box Go, YouTube, Prime Video czy Disney+. Oferta stale się powiększa. Użytkownik nie musi korzystać już z telewizyjnej ramówki, skoro równie dobrze może wybrać samodzielnie, co chce oglądać w danym momencie.

Ogromną zaletą nowoczesnych telewizorów Smart TV jest ich prosta obsługa. Dostępne funkcje są niezwykle intuicyjne. Dodatkowo mnogość nowoczesnych rozwiązań sprawia, że każdy użytkownik znajdzie tutaj coś dla siebie!

Telewizor ze Smart TV – dla kogo będzie odpowiedni?

Jak zostało już wspomniane, telewizory ze Smart TV są odpowiednie praktycznie dla każdego. Na przykład fani kina zyskują dostęp do przeróżnych platform oferujących zarówno nowsze, jak i starsze produkcje. Miłośnicy sportu mogą śledzić rozgrywki ich ulubionych drużyn, a melomani posłuchają wyjątkowych utworów płynących z telewizyjnych głośników.

Nie zabrakło również czegoś dla fanów mocnych wrażeń i rozgrywek w grze. Wybierając nowoczesny, gamingowy telewizor, warto skorzystać z Xbox Game Pass. Okazuje się, że korzystanie z konsoli przestaje być konieczne, jeżeli możemy skorzystać z gier zapisanych w chmurze. W ten sposób zyskujemy nie tylko miejsce na półce pod telewizorem, ale nie musimy również kupować dodatkowego urządzenia.

Jak podłączyć smartfon do telewizora w dwóch prostych krokach?

Połączenie telewizora z telefonem wcale nie zajmuje dużo czasu. W przypadku telewizorów Smart TV od marki Samsung są aż dwie możliwości szybkiego powiązania obu urządzeń. Pierwszym sposobem jest skorzystanie ze SmartThings. To aplikacja, która pozwala kontrolować kompatybilne z nią sprzęty. Wystarczy, że otworzysz na swoim telefonie SmartThings, co pozwoli na automatyczne wyszukanie znajdującego się najbliżej telewizora.

Drugi sposób, który również nie jest czasochłonny, to skorzystanie z funkcji Dotknij i Wyświetl. W tym przypadku wystarczające jest zbliżenie smartfona do ramki telewizora. Nastąpi automatyczne połączenie obu urządzeń.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.