W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie zatrzymali w Podgórzu mężczyznę, który posiadał przy sobie nielegalne substancje. Dodatkowo, w nieczynnym lokalu gastronomicznym, należącym do 25-latka kryminalni również znaleźli narkotyki.

18 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się na jedną z podgórskich ulic, gdzie jak ustalili w jednym z lokali gastronomicznych, miał przebywać mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową. Po krótkiej obserwacji mundurowi zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. 25-latek został natychmiast wylegitymowany oraz sprawdzony pod kątem posiadania zakazanych substancji. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy nim m.in. woreczki foliowe z zawartością białego i brązowego proszku oraz woreczki foliowe z tabletkami w różnych kolorach.

25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do lokalu, stanowiącego jego własność. Na miejscu oprócz policjantów z ‘’piątki’’ obecny był również przewodnik psa służbowego. To właśnie pies wskazał miejsca ukrycia narkotyków. Przy zatrzymanym oraz podczas przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli m.in. amfetaminę, mefedron, haszysz, LSD, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W sumie ujawnionych zostało blisko 0,5 kilograma narkotyków. Oprócz nielegalnych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 36 tysięcy złotych oraz wagę elektroniczną.  

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 19 kwietnia br. prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 25-latka policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych.