W środę 26 kwietnia 2023 roku, na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego", w którym uczestniczyło 26 policjantów ruchu drogowego z komend powiatowych, miejskich Policji naszego województwa oraz KAP w Krakowie, najlepszych w swoich macierzystych jednostkach.

W konkursie rozgrywane były następujące konkurencje:

  •  test ze znajomości wybranych przepisów: prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych.
  •  jazda sprawnościowa motocyklem służbowym.
  •  jazda samochodem po wyznaczonym torze.
     

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani zwycięzcy  w klasyfikacji indywidualnej:

  • I miejsce - asp. Dawid Suder z Komendy Wojewódzkiej Policji   w Krakowie; 
  • II miejsce - st. asp. Artur Grabka z  Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie; 
  • III miejsce - mł. asp. Łukasz Michalski z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dwóch najlepszych zawodników finału wojewódzkiego reprezentować będzie nasze województwo w finale centralnym konkursu, który odbędzie się w czerwcu tego roku w  Kielcach.  

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji konkursu:

  • I miejsce w konkurencji - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego zdobył asp. Mariusz Kwiecień z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie;
  • I miejsce w konkurencjach: jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym oraz jazdy sprawnościowej samochodem służbowym po wyznaczonym torze zajął asp. Dawid Suder z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz dyplomy, które  wręczane były przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie podinsp. Wojciecha Matrasa oraz podinsp. Jarosława Batora. Nagrody w konkursie zostały przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Ponadto wszyscy zawodnicy, za udział w konkursie zostali obdarowani dyplomami oraz książkami Sobiesława Zasady „Szerokiej drogi”.