30 marca br. krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Mieszkaniec pow. proszowickiego na terenie posesji i w swoim samochodzie przechowywał ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 25 litrów nielegalnego spirytusu oraz 36 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Tym samym naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 20 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji VIII w Krakowie uzyskali informację, że mieszkaniec pow. proszowickiego może posiadać papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj, 30 marca br., w godz. popołudniowych kryminalni pojechali na teren jednej z posesji w gminy Koniusza, gdzie jak ustalili operacyjnie, może zamieszkiwać wytypowany mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali i wylegitymowali 60-latka, którego również poinformowali o przyczynach wizyty. Następnie policjanci przeszukali posesję i samochód  użytkowany przez mężczyznę. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 25 litrów nielegalnego spirytusu oraz 36 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Następnie 60-latek został zatrzymany i przewieziony do siedziby Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, gdzie został przesłuchany.

Za naruszenie przepisów karno-skarbowych i narażenie Skarbu Państwa na straty w wysokości blisko 20 tys. złotych mieszkaniec pow. proszowickiego odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.