Ścianka wspinaczkowa do pokoju — jakie chwyty wybrać

2 min czytania
Ścianka wspinaczkowa do pokoju — jakie chwyty wybrać

Ścianka wspinaczkowa do pokoju — jakie chwyty wybrać

Kreatywnie urządzony pokój to podstawa dobrze spędzonego czasu w domu. Czasami wystarczy klasyczne ułożenie, równie klasycznych mebli, ale są takie przestrzenie i tacy ludzie, którzy chcą z takiego codziennego pokoju wyciągnąć nieco więcej. Pokój dla nastolatka, który zostanie wzbogacony o taką ścianą wspinaczkową to naprawdę świeży pomysł.

Dlaczego warto mieć ściankę wspinaczkową w pokoju?

Ścianka wspinaczkowa****do pokojumoże się wydawać czymś dziś nieco szokującym, jednak dobrze zaprojektowana i odpowiednio zabezpieczona, będzie ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Może to być też świetna odskocznia od godzin spędzonych przy komputerze lub nad tabletem.

Wspinaczka pozwala ciału na zdrowy rozwój. Nie tylko kształtuje sylwetkę, ale też wzmacnia kondycję i zwiększa gibkość ciała. Korzystanie z niej w każdej wolnej chwili pozwala ciału przyzwyczaić się do ruchów, których zwykle w ciągu dnia nie wykonuje. Zmiana zakresu ruchów dodaje energii i sprawia, że w mózgu uwalniane są endorfiny. Nic nie robi tak dobrze na nastrój, jak właśnie ruch. Dlatego właśnie warto pozwolić sobie na ściankę, która doskonale zadziała na nas pod niemalże każdym względem.

Jakie elementy ścianki wybrać, aby była dobra?

Wybierając ściankę wspinaczkową, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wymiary i w razie czego zdecydować się na indywidualnie dobrany rozmiar i kształt. Druga sprawa to jakość wykonanej ścianki. Musi to być wytrzymały, mocny produkt, a do tego estetyczny. Warto zdecydować się na materiał naturalny, jak drewno, dzięki czemu ściana stanie się interesującą ozdobą. Jeżeli zdecydujemy się na tworzywo sztuczne, ponieważ nasz pokój jest nowoczesny, możemy otrzymać bardzo interesujące imitacje powierzchni takich jak beton.

Chwyty w ściance powinny być wykonane z mocnych, trwałych materiałów i posiadać kształt umożliwiający zaczepienie na nim nogi lub ręki. Rozstaw i gęstość chwytów powinny być dostosowane do wieku i umiejętności domownika, który będzie korzystał ze ścianki. Zdecydowanie warto pamiętać o zabezpieczeniu podłogi miękką, amortyzującą matą, nawet jeśli ściana będzie stosunkowo niska.

Jak widać, pokój nie musi być jedynie miejscem snu i odrobiny samotności po intensywnym dniu wśród innych. Może to być też miejsce kreatywne i takie, gdzie oprócz książek i komputera, można się zająć czymś bardziej pobudzającym dla ciała. Warto tworzyć przestrzenie, które spełnią oczekiwania tych bardziej wymagających domowników.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktykrakowa_kf