Zajęcia prowadzone przez policjantów w szkołach mają na celu wyczulenie najmłodszych uczniów na zagrożenia z którymi mogą się spotkać zarówno w drodze do szkoły, jak i w czasie zabaw w domu i na podwórku. Funkcjonariusze uczą dzieci jak zachować się w trudnej sytuacji i unikać niebezpieczeństw.

W ubiegłym tygodniu, w Szkole Podstawowej nr 66 przy ul. Skotnickiej w Krakowie policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji wraz z przewodnikiem psa służbowego z Wydziału Sztab Policji, przeprowadzili cykl całodziennych zajęć ze wszystkimi uczniami klas 1,2 i 3.
Tematem spotkań było bezpieczeństwo w trakcie zabaw, zarówno w domu, jak i na podwórku. Policjanci przekazali dzieciom, że podczas kontaktu z osobą nieznajomą powinny zachować ostrożność, szczególnie gdy obcy człowiek proponuje słodycze albo podwiezienie lub odprowadzenie do domu.
Najmłodszym przypomniano numer alarmowy 112 i wyjaśniono w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.
Dużą atrakcją było pojawienie się na spotkaniach przewodnika psa służbowego, który przybył ze swoim czworonożnym podopiecznym o imieniu Pchełka. Dzieci mogły pogłaskać psa, ale też dowiedzieć się wielu cennych informacji dotyczących zachowania się wobec obcych zwierząt. Przewodnik opowiedział o swojej pracy z czworonogiem i wyjaśnił jak bardzo pomocne są te zwierzęta np. podczas poszukiwania osób zaginionych.
Policjanci w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej Na Drodze – "Patrz i Słuchaj", prezentując towarzyszący jej spot filmowy, omówili z uczniami jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.
Dzieci mogły zadawać policjantom pytania, dotyczące pracy policjantów i bezpieczeństwa.