Rower elektryczny idealny sprzęt do poruszania się po mieście!

Mimo że rowery elektryczne istnieją już od wielu lat, wśród rowerzystów na ich temat wciąż panują mieszane uczucia. Podczas gdy jedni uważają, że to wynalazek dla osób leniwych, inni przekonują, że to świetny sprzęt dla seniorów, osób chorych i osób, które muszą jeździć po trudnym terenie. Z uwagi na to warto przeprowadzić dokładną analizę rowerów elektrycznych. Do czego służą modele elektryczne? Jakie są ich zalety? Odpowiadamy!

Zalety roweru elektrycznego

Wiele osób korzysta z rowerów elektrycznych jako alternatywy dla komunikacji miejskiej lub prywatnych samochodów. Ludzie kupują rowery, aby wygodnie poruszać się po mieście. Jeśli porównamy rowery elektryczne z innymi zmotoryzowanymi opcjami transportu (motorowery i motocykle), prawdopodobnie rower elektryczny będzie bardziej opłacalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszty paliwa i napraw, a także trudności związane z utrzymaniem samochodu, transport elektryczny jest wyraźnie lepszą opcją. 

Kolejną zaletą jest łatwość obsługi, funkcjonalność i przyjazność dla środowiska. Rower elektryczny będzie w stanie zaoszczędzić Ci wysiłku i pozwoli szybko pokonać najtrudniejsze odcinki. Nie emituje hałasu i nie wytwarza spalin, co oznacza, że nie zanieczyszcza otaczającego środowiska. Z rowerami elektrycznymi wiążą się jeszcze inne korzyści:

- możliwość szybkiego ruszenia pod górę, 

- możliwość poruszania się po różnorodnych trasach - nawet początkujący poradzą sobie ze stromymi podjazdami lub długimi dystansami. Można również korzystać z napędu pedałowego, jeśli bateria jest słaba, 

- gdy bateria się wyczerpie, można użyć napędu pedałowego, 

- cicha praca, 

-  waga (rowery elektryczne są lekkie w porównaniu do skuterów i motocykli), 

- zorganizowanie miejsca do parkowania i przechowywania pojazdu w domu jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku samochodu lub innego dużego sprzętu.

Korzystanie z rowerów elektrycznych w Polsce

W naszym kraju rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Choć istnieje możliwość wypożyczenia takich rowerów, większość osób woli mieć swój prywatny model. 

Jacy są polscy użytkownicy e-rowerów? Są to osoby, które lubią jeździć na rowerze, wbrew temu, co mogłoby się wydawać. Bezpieczniej jest kupić rower elektryczny, jeśli stawiasz sobie za cel przejechanie na rowerze więcej niż 100 kilometrów, ale brakuje Ci tchu. Zauważysz natychmiastowe zwiększenie zasięgu. Silnik nie będzie pracował w rowerze cały czas. Można go wykorzystać, gdy będziemy wspinać się na strome wzniesienie. Na dłuższe wycieczki z pewnością możemy zabrać jakiś bagaż. Powinniśmy zatem wybrać model, który posiada bagażnik. Jest to najlepszy wybór. Można wtedy spokojnie podróżować.

W kraju jest wiele osób korzystających z rowerów elektrycznych, które postrzegają siebie jako wrogów samochodów i korków. Rower elektryczny może być w bardzo pomocny jeśli chodzi o codzienną aktywność fizyczną. 

Jaki rower elektryczny wybrać?

Niektóre modele posiadają silnik elektryczny, który można aktywować za pomocą pedałów lub przełączników. Chociaż ten typ roweru ma limity prędkości i mocy silnika, nie musisz pedałować, aby go aktywować. Rowery z przepustnicą mogą mieć ograniczoną wydajność ze względu na ukształtowanie terenu. Rowery te nie są idealne do jazdy po górach.

Modele rowerów, które mogą osiągnąć prędkość 40 km/h lub więcej. Te rowery są nielegalne w wielu krajach, ponieważ są klasyfikowane na tym samym poziomie co motorowery.

Rodzaj roweru elektrycznego, który wybierzesz, będzie z pewnością zależał od napędu. W zależności od umiejscowienia silnika elektrycznego wyróżnia się trzy rodzaje rowerów elektrycznych: na wszystkie koła, na tylne koła i na przednie koła. Zastanawiasz się nad zakupem tego wyjątkowego sprzętu? Kup rower elektryczny na mocnerowery.pl - z pewnością będziesz zadwolony!