Marka Husqvarna powstała ponad 330 lat temu w Szwecji. Już w XVII wieku w swoich produktach wykorzystywała innowacyjne rozwiązania. W ówczesnej, ogarniętej wojną Europie broń była na wagę złota. Husqvarna zajęła się więc jej wytwarzaniem. Czasy spokoju przyniosły marce Husqvarna sławę. Firma stała się liderem, jeśli chodzi o produkcję sprzętu przeznaczonego dla leśnictwa i ogrodnictwa. Narzędzia marki Husqvarna znajdziesz w sklepie Lifton Polska w Zabrzu.

Husqvarna — marka tworząca najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt na świecie

Husqvarna, czyli producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych

Husqvarna powstała w 1689 roku w Szwecji i obecnie wchodzi w skład koncernu Husqvarna Group. Nazwa marki wzięła się od nazwy szwedzkiej miejscowości Huskvarna (w tamtejszych czasach nosiła ona nazwę Husqvarna).

Tym, co wyróżnia firmę, jest doskonałe wyczucie przedsiębiorczości, innowacyjność oraz zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska. To właśnie dzięki przenikliwej myśli inżynierów pracujących dla Husqvarna, marka odeszła od produkcji broni. Kiedy w Europie skończyła się wojna 30-letnia, wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia codziennego użytku. Po wielu latach działalności Husqvarna zajęła się produkcją maszyn do szycia, pieców opalanych drewnem, broni myśliwskiej i wielu innych sprzętów, bez których trudno dzisiaj się obejść.

Husqvarna przechodziła kolejne przeobrażenia. Lata 50. XX wieku okazały się jednak przełomowe. To wtedy powstała pierwsza, cicho pracująca pilarka, która zapoczątkowała kolejne, zaawansowane technologicznie modele. Jednak do rodziny pilarek dołączyły i inne sprzęty Husqvarna. W Zabrzu, w sklepie Lifton Polska znajdziesz nie tylko urządzenia dla leśnictwa i ogrodnictwa, ale również dla kolejnictwa.

Pilarka Husqvarna — sprzęt, który przeszedł liczne modyfikacje

Przez lata Husqvarna zdobyła ogromne doświadczenie w produkcji sprzętów przeznaczonych dla leśników i drwali. Pilarka to flagowy produkt marki, który przeszedł liczne modyfikacje. Jej twórcy postawili nie tylko na cichą pracę urządzenia, ale także na jego bezpieczeństwo. Zredukowano poziom hałasu w pilarce, dzięki zastosowaniu specjalnego tłumika, który wcześniej wykorzystywano w motocyklach. Na tym jednak Husqvarna nie poprzestała. Wkrótce wprowadziła do swoich urządzeń, takie rozwiązania jak system antywibracyjny i hamulec automatyczny pilarki, co znacząco zwiększyło komfort i bezpieczeństwo pracowników tartaków.

Jakie technologie wykorzystuje Husqvarna, tworząc swoje produkty?

W sklepie Lifton Polska w Zabrzu znajdziesz sprzęty Husqvarna dla kolejnictwa, leśnictwa, ogrodnictwa i drogownictwa. Ich przewaga technologiczna opiera się między innymi na innowacjach związanych z redukcją emisji zanieczyszczeń nawet o 70% (X-Torq). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podwójnych kanałów przelotowych. Kolejne technologie, jak AutoTune eliminują konieczność regulowania gaźnika i redukują ryzyko zapchanego filtra powietrza, jednocześnie niwelując czynniki związane z wysoką temperaturą, wilgotnością czy wysokością. Z kolei urządzenia bateryjne — kosiarki akumulatorowe i piły łańcuchowe pracują tak jak sprzęty spalinowe, jednak nie emitują spalin, są ciche i komfortowe w użytkowaniu. Natomiast roboty koszące oparte na systemie Automower działają bez ingerencji człowieka (wykorzystując sztuczną inteligencję). Ciężki sprzęt dla budownictwa pomimo niskiej wagi zapewnia dużą moc, a piloty zdalnego sterowania umożliwiają pracę na obszarach wyjątkowo niebezpiecznych.

Produkty Husqvarna w Zabrzu — to nie tylko pilarki!

Produkty Husqvarna w Zabrzu to nie tylko pilarki, ale także przecinarki spalinowe. Jeśli chodzi o ofertę marki to znajdziesz w niej wykaszarki, podkaszarki do trawy, nożyce do żywopłotu, roboty koszące, kosiarki, ridery, traktory ogrodowe i profesjonalne wycinarki. Do piłowania i cięcia posłużą Ci podkrzesywarki i przecinarki. Natomiast jeśli zamierzasz pielęgnować glebę, przydadzą się dmuchawy do liści, glebogryzarki, odśnieżarki, wertykulatory i skaryfikatory. Do czyszczenia użyjesz myjek ciśnieniowych i odkurzaczy. Z kolei generatory zasilą Twój dom lub biuro, gdy akurat brak jest dostępu do energii elektrycznej.

Produkty Husqvarna w Zabrzu to liczne urządzenia dla kolejnictwa, drogownictwa, leśnictwa i budownictwa. Jeśli szukasz sprzętów zaawansowanych technologicznie, które tworzą wybitni inżynierowie, postaw na Husqvarnę.

Marka wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom, produkując w duchu poszanowania środowiska, z nastawieniem na nowatorskie rozwiązania. Husqvarna opracowuje także raporty odnoszące się do ilości zieleni występującej w miastach na całym świecie (przy użyciu danych satelitarnych i sztucznej inteligencji). Jak więc widać jej zaangażowanie w tworzenie przyjaznej planety jest ogromne.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/