Na co zwracać uwagę przy wyborze okien?

Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości okna podczas budowy lub remontu domu. Wiele osób nie jest pewnych czy wybrać okna aluminiowe czy okna PCV. Okna te różnią się estetyką, a także trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Od zastosowanych materiałów zależy izolacja akustyczna okien, a także przepuszczalność ciepła i szczelność.

Które okno jest lepsze - PCV, czy okna PCV/aluminiowe?

Okna PCV cieszą się dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę. Stolarka okienna powinna być brana pod uwagę dodatkowo. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przeznaczenie okien, a także rodzaj i parametry budynku. Są mocne i termoizolacyjne, mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych. Posiadają również właściwości dźwiękoizolacyjne. Nie wymagają tak częstej konserwacji jak okna drewniane. Są również łatwiejsze w czyszczeniu.

Okna PCV są popularne, ponieważ mają profil we wnętrzu i tzw. komory, czyli pustki powietrzne. Straty ciepła są tym mniejsze, im więcej jest komór. Najpopularniejszym profilem jest pięciokomorowy. Okna plastikowe mogą mieć również do ośmiu komór, które są wypełnione materiałami termoizolacyjnymi.

Decydując się na wybór rodzaju okien aluminiowych lub PCV należy wziąć pod uwagę dodatkowe parametry. Profile plastikowe mogą żółknąć i stawać się wrażliwe na zmiany temperatury. Profile plastikowe nie są na tyle wytrzymałe, aby wytrzymać duże, przeszklone monstra. Do takich dużych konstrukcji lepiej nadają się profile aluminiowe, które są bardziej sztywne. Nakładki aluminiowe to okna z PCV, które posiadają szybę z PCV. Są bardzo trwałe, energooszczędne i atrakcyjne wizualnie. Ich popularność stale rośnie. Są też niezwykle wytrzymałe, trwałe i stanowią doskonałą izolację termiczną. Materiał można zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi i korozją poprzez zastosowanie aluminium jako warstwy zewnętrznej. Dzięki temu okno zyskuje dużą stabilność, co pozwala na zastosowanie go do dużych powierzchni.

W przypadku dużych przeszkleń lub okien narożnych można również zastosować okna PCV z aluminium. Okna te są kluczowym elementem innowacyjnej architektury i nowoczesnego designu. Do wyboru jest wiele kolorów profili i możliwy jest dowolny kształt. Okna będą skierowane na południe, liniowo. Daje im to szerokie możliwości architektoniczne i jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających klientów. Ten typ okien ma jedną zasadniczą wadę: nie ma możliwości ich naprawy w przypadku uszkodzenia. Są też droższe od zwykłych okien PCV.

Jaki jest koszt okien do domu?

Wymiana okien to często kosztowne przedsięwzięcie. Może być jednak bardzo opłacalne. Instalacja nowych okien pozwala na zatrzymanie większej ilości ciepła wewnątrz budynku, ponieważ są one bardziej szczelne. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Okna częściej wymagają wymiany ze względu na uszkodzenia, pęknięcia czy zarysowania szyb. Dobrej jakości stolarka okienna może wytrzymać nawet 20 lat. Okna drewniane również można uznać za trwałe, nawet jeśli wymagają regularnej konserwacji.

Jaki jest koszt montażu okien?

Montaż okien w Myślenicach obejmuje zazwyczaj całkowity demontaż starych okien oraz ich montaż. Nowoczesne okna można kupić w bardzo cenach. Okna o większych wymiarach są droższe. Dobre okna Myślenice można nabyć już za kilkaset złotych lub za nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od wymiarów i indywidualnych preferencji klientów. Koszt okien obejmuje zarówno montaż, jak i demontaż starych okien. Dodatkowe koszty mogą być poniesione za obróbkę stolarki okiennej.