
Zastanów się nad rodzajem potrzebnych regałów
Na dobry początek zawsze warto wytypować te regały magazynowe, które rzeczywiście mogą być Ci niezbędne lub po prostu będą najlepiej pasować do Twojego magazynu pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych (udźwig, wysokość). Pod uwagę należy wziąć kubaturę obiektu, rodzaj przechowywanych materiałów oraz sposób załadunku i rozładunku (ręczny, mechaniczny, zautomatyzowany).
Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych to:
- regały paletowe,
- regały wysokiego składowania,
- regały półkowe,
- regały przepływowe,
- regały wjezdne,
- regały wspornikowe.
Oczywiście w ramach jednego magazynu można łączyć różne rodzaje regałów, najlepiej w osobnych sekcjach. Takie rozwiązanie może znacząco podnieść funkcjonalność i pojemność przestrzeni magazynowej.
Zainwestuj w projekt magazynu
Mądrym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować, jest zlecenie wykonania projektu magazynu. Dzięki projektowi nie tylko maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń, ale też unikniesz niepotrzebnych zakupów.
Zlecenie projektu magazynu jest szczególnie wskazane w sytuacji, gdy dysponujesz niewielką powierzchnią magazynową, a musisz na niej pomieścić jak najwięcej materiałów, towarów, półproduktów itd. Projektant zaproponuje odpowiednie regały i inne konstrukcje, na przykład funkcjonalną antresolę magazynową pozwalającą wykorzystać przestrzeń pod sufitem.
Nie oszczędzaj na jakości
Regały magazynowe muszą wytrzymać znaczne obciążenie. Nikt się nad nimi nie rozczula, co oczywiście ma wpływ na ich trwałość. Ponieważ mówimy tutaj o inwestycji obliczonej na lata, to naprawdę rozsądnie będzie zainwestować w regały magazynowe renomowanego producenta.
Szczególnie dobrą opinią cieszą się regały takich marek, jak Jugheinrich, DEXION czy MGL. Wybierając te regały magazynowe możesz mieć pewność, że mądrze inwestujesz pieniądze i nie będziesz mieć z tymi konstrukcjami żadnych problemów.
Rozważ zakup regałów magazynowych z drugiej ręki
Wyposażenie całego zaplecza w nowe regały magazynowe, zwłaszcza wyprodukowane na indywidualne zamówienie, to spory wydatek. Nie wszyscy przedsiębiorcy dysponują środkami pozwalającymi sfinansować taką inwestycję. Jesteś w podobnej sytuacji? W takim razie zastanów się nad zakupem używanych regałów magazynowych.
Na polskim rynku bez problemu można znaleźć regały z drugiej ręki w świetnym stanie technicznym, często odnowione, użytkowane tylko przez krótki czas i niezbyt intensywnie. Takie konstrukcje mogą być nawet dwukrotnie tańsze w porównaniu z nowymi.
Jeśli więc nie masz specjalnych wymagań odnośnie do wymiarów regałów i nie oczekujesz ich perfekcyjnego dopasowania do posiadanego zaplecza, to opcja zakupu konstrukcji z drugiej ręki na pewno jest godna rozważenia.
Wybierz sprawdzonego dostawcę regałów magazynowych w Krakowie
Skoro szukasz wskazówek dotyczących zakupu regałów magazynowych, to zakładamy, że potrzebujesz ich „na już”, a może nawet „na wczoraj”. Dlatego ważnym kryterium powinna być dostępność regałów, co jest ściśle uzależnione od wyboru dostawcy.
Rekomendowanym dystrybutorem regałów magazynowych w Krakowie i w całej Polsce jest LTM – spółka specjalizująca się w doborze i montażu regałów u klienta. W ofercie LTM znajdziesz wyłącznie regały sprawdzonych producentów, spełniające rygorystyczne normy jakościowe. Spółka dostarcza również regały używane, drobiazgowo sprawdzone przed dalszą sprzedażą, a także zapewnia usługę projektowania magazynów.
Z pełną ofertą LTM możesz się zapoznać na stronie https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.