Jak i gdzie grać w padla – Kraków i okolice

Padel to gra łącząca w sobie zasady z tenisa i squasha. Ta forma aktywności fizycznej ma coraz większą rzeszę miłośników. Jest bowiem dostępna dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy umiejętności. Na czym dokładnie polega padel? Kraków ma w swojej ofercie 2 korty do gry. Sprawdź, gdzie się znajdują i jak rozpocząć rywalizację w tej wyjątkowej grze.

Padel – Kraków z ofertą dwóch kortów

Połączenie zasad znanych z tenisa ziemnego i squasha pozwoliło stworzyć ciekawy sport rakietowy, czyli padel – sport ten jest dostępny dla każdego bez wyjątku, a Kraków ma w swojej ofercie 2 korty do gry w padla, które znajdują się na terenie ośrodka Fame Sport Club.

Padel – sport na ter padel. Sportenie Krakowa i okolic

Jeśli chcesz poznać zasady tej wyjątkowej gry i liczysz na sportową rywalizację w gronie bliskich czy znajomych, a nawet nowo poznawanych osób, postaw na korty do padla. Kraków – małopolska to region, w którym można znaleźć kilka miejsc do gry w padla.

Korty do padla – Kraków

Gdzie w województwie małopolskim znaleźć korty do padla? Kraków posiada dwa miejsca, dostępne w wymienionym Fame Sport Club. Dostępne są również korty w Tarnowie – w Centrum Sportów Spokojna, oraz w Wolbromiu – przy Zespole Basenów Wolbrom.

Padel – małopolska z rosnącym zainteresowaniem graczy

Co zachęca do poznania gry, jaką jest padel? Małopolska oferuje przyszłym graczom kilka miejsc, w których mogą oni poznać zasady tego sportu rakietowego i przekonać się, że to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Choć obowiązują tu zasady znane z tenisa i squasha, gra w padla jest znacznie łatwiejsza, mniej wymagająca pod względem kondycji, a zatem dostępna dla każdej osoby. To sposób na sportową rywalizację dla najmłodszych, młodzieży, osób dorosłych, a nawet starszych.

Z wymogów wymienia się tylko konieczność posiadania stroju sportowego oraz rakiety do padla i piłek. Zarówno rakieta, jak i piłki są podobne do tych, z których korzysta się w tenisie. Korty do gry w padla są znacznie mniejsze niż te znane z tenisa, dlatego rywalizacja jest mniej męcząca fizycznie, za to ciekawsza dla amatorów.

Padel – sport dla każdego i na każdą kieszeń

Tenis i squash to sporty, w których nie obejdzie się bez kondycji, a możliwość gry oznacza pewien wydatek. Znacznie mniejsze wymagania ma padel. Sport oferowany dla każdego i na każdą kieszeń. Ciekawy i zachęcający, bo gra odbywa się w drużynach składających się z dwóch osób. Można zatem na kort wybrać się ze znajomymi lub bliskimi. To także aktywność fizyczna, podczas której poznaje się także innych zawodników, co czyni ją jeszcze ciekawszą.

Gra w padla ma wiele zalet – łączy przyjemne z pożytecznym, jest nietypowa, mało wymagająca, a jednocześnie doskonale wpływa zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Można bowiem liczyć na wyrzut endorfin podczas wspólnej zabawy. Warto zatem poszukać kortu do padla w swojej okolicy i poznać tajniki tej gry.