Ponoć największym sukcesem, jaki można osiągnąć, jest życie w zgodzie ze sobą i światem, w tym z innymi ludźmi. I tego serdecznie wszystkim Państwu życzę. Bo najważniejsze jest czerpać jak najwięcej z każdej wspólnoty, w której mamy możliwość być – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas spotkania opłatkowego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

W uroczystości uczestniczyli: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy MUW. Obecny był metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, który poprowadził wspólną modlitwę i pobłogosławił opłatek.

„Kiedy ogień krzepnie, blask ciemnieje”
Przed nami wyjątkowy czas. Czas, kiedy „ogień krzepnie, blask ciemnieje”. Dzieją się rzeczy niezwykłe. Spełnia się cud. Niebo rozjaśnia iskra nadziei. Oto „Bóg się rodzi”! A wraz z Nim łaska, dobro i piękno. Życzę, aby Święta Bożego Narodzenia napełniły Państwa wewnętrznym spokojem. Wszyscy potrzebujemy tej siły, która z nich wypływa. Niech stanie się ona Państwa udziałem. Niech zjednoczy Wasze Rodziny wokół wigilijnego stołu. Niech Boże Dziecię błogosławi nam wszystkim „w dobrych radach”, „w dobrym bycie” i wspiera naszą siłę „swą siłą”. Życzę, by to był dobry i piękny czas dla wszystkich Państwa i Waszych Rodzin! – przekazuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tworząc wspólnotę

Za nami szereg wyzwań, z którymi przyszło nam się mierzyć. Dziękuję, że zawsze mogłem na Państwa liczyć! Dziękuję, że w swojej pracy kierują się Państwo poczuciem obowiązku i odpowiedzialności – za innych ludzi, za sprawę, za zadania państwa. To nieocenione i wielkie. Jestem dumny, że Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie to wspólnota ludzi mających swoje zdanie, konkretnych, profesjonalnych, wymagających czasem w większym stopniu od siebie niż od innych. To dla mnie więcej niż poczucie zadowolenia – dodaje wojewoda.

Orawskie pastorałki
Świąteczną atmosferę wprowadziła radosna grupa ubranych w tradycyjne, regionalne stroje kolędników z Lipnicy Wielkiej.  

Tradycja kolędowania w Małopolsce pozostaje wciąż żywa. To ważne, aby pielęgnować tak piękne zwyczaje i przekazywać je kolejnym pokoleniom. Dziękuję Państwu za to miłe spotkanie i piękny, jak zawsze, występ – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW 20221222 Opłatek MUW