Została powołana ustawą z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. 1 października 2002 r. pierwszych 80 inspektorów rozpoczęło pracę na drogach całej Polski. Inspekcja Transportu Drogowego już zatem od 20 lat stoi na straży przestrzegania przepisów przewozu drogowego. Kontroluje też m.in. prawidłowości wnoszenia opłat za korzystanie z dróg.

W uroczystościach z okazji 20-lecia działalności kontrolnej Inspekcja Transportu Drogowego – w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity – udział wziął II wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Rozpoczęły się one mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie w intencji Inspekcji Transportu Drogowego. Następnie obchody przeniosły się do Centrum Konferencyjnego Wojska Polskiego, gdzie miała miejsce uroczysta gala i występy artystyczne.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

– 20 lat działalności ITD to nieustanna praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce. To wszystko dzięki bieżącym kontrolom drogowym, jak również m.in. licznym akcjom edukacyjnym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszystkim inspektorom i pracownikom ITD dziękuję za Państwa ciężką pracę na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa i przekazuję serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.


Więcej o ITD: https://www.gov.pl/web/gitd/historia

20220927_ITD 20220927_ITD 20220927_ITD 20220927_ITD 20220927_ITD