Zajęcia profilaktyczne dla dzieci mają na celu przekazanie najmłodszym elementarnej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Tym razem policjantka rozmawiała z dziećmi szkół podstawowych i przedszkoli na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i przedszkola.

W ubiegłym tygodniu policjantka z Komisariatu Policji II w Krakowie spotkała się z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkół podstawowych aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w czasie pokonywania drogi do szkoły i przedszkola. W spotkaniach brały udział dzieci z przedszkola „Happy Kids” przy ul. Lema oraz z Samorządowego Przedszkola nr 79 przy ul. Widok, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 przy ul. Jachowicza i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 przy ul. Topolowej.

W czasie prelekcji policjantka uczyła dzieci jak właściwie przechodzić przez jezdnię. Przypominała o korzystaniu z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle. Funkcjonariuszka omówiła też z przedszkolakami i uczniami bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze i hulajnodze, zwracając uwagę, że zakładanie kasku i ochraniaczy pomoże uniknąć skaleczeń i stłuczeń w razie upadku. Policjantka wyjaśniała też jak powinno zachować się dziecko gdy zaczepiane jest przez osobę nieznajomą. Kolejnym zagadnieniem było też bezpieczeństwo w czasie kontaktu z obcym agresywnym psem. Tutaj dzieci dowiedziały się, że przyjęcie pozycji „żółwia” może uratować przed atakiem takiego zwierzęcia. Funkcjonariuszka omówiła z przedszkolakami i uczniami zasadę działania numeru alarmowego 112 i wyjaśniła kiedy należy z niego korzystać.

W ubiegłotygodniowych zajęciach z policjantką wzięło udział łącznie 300 dzieci.