Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, uhonorował odznaczeniami państwowymi działaczy sportowych Robotniczego Klubu Sportowego „Garbarnia”. Medale odznaczonym wręczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W uroczystości uczestniczył także II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Uhonorowanych zostało 4 byłych zawodników Klubu: Andrzej Karpiel, Andrzej Kucharczyk, Andrzej Wełniak oraz Mieczysław Kurek. Za swą działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu otrzymali oni Złote Krzyże Zasługi.

– To ważny punkt w długiej historii Klubu. Wystarczy przypomnieć choćby fakt, że Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia to klub piłkarski założony w 1921 r. przez grupę pracowników Polskich Zakładów Garbarskich. Największy sukces osiągnął w 1931 r., zostając mistrzem Polski. Na przełomie lat 20. i 30. zawodnicy Garbarni byli reprezentantami Polski, a sam Klub rywalizował na arenie międzynarodowej, pokonując m.in. Bayern Monachium 8:0. Niezwykle istotne jest zaangażowanie „Garbarni” w szkolenie młodych kadr. W klubie szkolona jest młodzież od 5. roku życia, zrzeszona w 12 grupach wiekowych. W ten sposób historia Klubu i jego dotychczasowe osiągnięcia stają się bazą dla kolejnych sukcesów i rozwoju. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i serce wkładane w upowszechnianie sportu  – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Więcej o RKS Garbarnia: https://garbarnia.krakow.pl/informacje/

Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia Odznaczenia RKS Garbarnia