Kto powinien sięgnąć po zastrzyki z kwasem hialuronowym?

Zastrzyki z kwasem hialuronowym to jedne z zabiegów najczęściej stosowanych w kosmetologii, a także w medycynie. Związek ten ma wiele pozytywnych właściwości, przede wszystkim dla naszej skóry, a także dla stawów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. 

Kwas hialuronowy - najważniejsze informacje 

Kwas hialuronowy to  specjalny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Należy on do grupy glikozaminoglikanów i odpowiada między innymi za to, że skóra jest gładka, jędrna i odpowiednio sprężysta. 

Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy ma bardzo rozbudowane właściwości higroskopijne. Dzięki temu jest on często wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych, a także stał się składnikiem różnych produktów do pielęgnacji ciała np. kremów, balsamów, żeli, toników itd. 

Jednak nie jest to jedyne zastosowanie kwasu. Zastrzyki z tą substancją pozwalają także zmniejszyć dolegliwości bólowe, a także zwiększyć ruchomość stawów. Kwas hialuronowy wpływa na mechanikę stawów, a także zmniejsza stan zapalny. Jeśli chcesz cieszyć się ruchomymi stawami, warto zastanowić się nad iniekcją z kwasu hialuronowego, ponieważ ceny suplasyn 1 shot nie są wysokie. Jest to wart polecenia produkt, dzięki któremu można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty.

Wpływ kwasu hialuronowego na dolegliwości bólowe

Jak wspomniano wcześniej, kwas hialuronowy wpływa bardzo pozytywnie na dolegliwości związane ze stawami. Związek ten przenika do uszkodzonych struktur i pełni funkcję ochrony dla komórek, z drugiej strony pobudza je do dalszej produkcji kwasu. Ponadto uczestniczy on w tworzeniu specjalnego filtru ochraniającego stawy. 

Ponadto kwas hialuronowy o wyższej masie cząsteczek zachowuje się jak amortyzator, dzięki któremu powierzchnie stawów mają zapewniony wymagany poślizg w czasie ruchów. 

Warto także zaznaczyć, że kwas hialuronowy zapewnia długotrwałą i skuteczną redukcję odczuwanego bólu.

Kto powinien zdecydować się na zastrzyki z kwasem hialuronowym?

Zastrzyki z kwasem hialuronowym to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które borykają się z objawami choroby zwyrodnieniowej. Są one także zalecane sportowcom oraz osobom pracującym fizycznie. 

Kilkukrotne stosowanie preparatu znacznie poprawia skuteczność leczenia i redukuje dyskomfort oraz dolegliwości bólowe. Warto także zaznaczyć, że kwas nie wpływa w żaden sposób na powstawanie niekorzystnych zmian w kościach ani chrząstce. 

Zastrzyki z kwasu hialuronowego nie wchodzą w reakcje z innymi środkami, lekami i preparatami, ani nie wywołują żadnych działań niepożądanych. Jednak istnieje kilka okoliczności, w przypadku których nie należy się na nie decydować np.:

  • uczulenie na kwas hialuronowy, 
  • terapia lekami immunosupresyjnymi, 
  • infekcje i choroby zapalne, 
  • posiadanie implantu stawu kolanowego.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego znalazły zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale także w medycynie. Jeśli borykasz się z dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem związanym ze stawem kolanowym to rozwiązanie jest właśnie dla ciebie.