Mały lokal, czy prawdziwa rezydencja? Przekonaj się, jak mogą wyglądać domki drewniane dla lalek

W dobrych sklepach z zabawkami znajdziesz domki drewniane dla lalek, które wyglądają jak miniaturowe wersje prawdziwych luksusowych rezydencji. Meble, winda, zjeżdżalnia, garaż, oświetlenie czy nawet… oczko wodne – zobacz, co oferują i jak wyglądają nowoczesne wille dla lalek.

Luksusowa willa dla lalek z wyposażeniem i oświetleniem LED

Jedną z najbardziej pożądanych propozycji w segmencie domków dla lalek jest duża, mierząca około metra, oświetlana rezydencja z kilkoma piętrami, tarasem, dachem i urządzonymi pomieszczeniami. Przestronne wnętrza zapewniają swobodną zabawę zarówno w pojedynkę, jak i wówczas, gdy właścicielkę odwiedzą koleżanki. Między piętrami bez problemu zmieszczą się i standardowe, i nieco większe laleczki. Oświetlenie LED umożliwia zabawę także po zmroku. Gotowe wyposażenie często tworzą stoliki i krzesełka, komplet wypoczynkowy, regał kuchenny, toaletka z siedziskiem, sprzęty łazienkowe czy łóżko. Urok wnętrz dodatkowo podkreślają pieczołowicie wykonane elementy dekoracyjne.

Domek dla lalek i zabawkowa kuchnia w jednym

Zastanawiasz się, jaki domek dla lalek wybrać, gdy pokój dziecięcy dzieli rodzeństwo w różnym wieku, w szczególności siostra z młodszym bratem? Fantastyczną propozycją dla rodzeństwa może być duża willa dla lalek skrywająca po drugiej stronie zabawkową kuchnię. Domki drewniane dla lalek typu 2 w 1 na polskim rynku oferuje m.in. firma Dollo.pl. Wybierając wielofunkcyjną hybrydę, łączącą domek dla lalek i kuchnię, zaspokoisz zróżnicowane i zmieniające się potrzeby maluchów. Twoja córka zyska kompletnie wyposażony domek z drewna, w którym zamieszkają jej ukochane laleczki. W tym samym czasie Twój młodszy syn (albo córka) może eksperymentować w swojej pierwszej kuchni, nie przeszkadzając siostrze w zabawie.

Wiktoriańska posiadłość dla lalek

Inną, bardziej designerską propozycją jest drewniany domek dla lalek, zaprojektowany na wzór wiktoriańskich rezydencji. Posiada charakterystyczne detale, stonowaną kolorystykę oraz stylizowane, drewniane mebelki i akcesoria w zestawie. Zapewni bezpieczną i kreatywną, wielogodzinną zabawę oraz stanie się przepiękną dekoracją dziecięcego pokoju.

Mały lokal, czy wielka rezydencja – jaki domek dla lalek wybrać?

Pamiętaj, że im obszerniejszy domek dla lalek, tym większy powinien być pokój dziecięcy. Inaczej rezydencja na stałe zagości w salonie, co niekoniecznie spodoba się rodzicom. Do niewielkiego pokoiku lepiej wybrać prosty, mały domek drewniany z 1 lub maksymalnie 2 piętrami. Jednak niezależnie od ostatecznego rozmiaru konstrukcji, zwróć uwagę na wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Również tych na poddaszu.

Jeśli nie należysz do miłośników rękodzielnictwa i nie chcesz potem biegać po sklepach z zabawkami, przed zakupem koniecznie upewnij się, co zawiera zestaw (oprócz samego domku). Mogą to być m.in. mebelki, akcesoria, dekoracje, a nawet laleczki. Dodatki również powinny być wykonane z litego drewna. Należy pamiętać, że im bardziej spersonalizowane wnętrza, tym większa przyjemność z zabawy. Dlatego warto dokupić lub ewentualnie wykonać samodzielnie dodatki związane z hobby dziecka czy postaciami z ulubionej bajki. 

Z kolei w kwestii designu najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami dziewczynki oraz wystrojem jej pokoju. Na szczęście wybór drewnianych domków dla lalek jest dzisiaj ogromny, więc nie ma problemu ze znalezieniem idealnej, mniejszej czy większej willi. 

Warto od razu kupić wysokiej jakości, atestowany domek dla lalek, wykonany z bezpiecznych dla dzieci materiałów, estetycznie wykończony i kompletnie wyposażony.