Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Perspektywy mieszkaniowe Krakowa

Rynek nieruchomości zawsze był niezwykle dynamiczny, w ostatnich latach, a w ostatnich miesiącach w szczególności, jego dynamika przebija jednak wszystko to, co znaliśmy do tej pory. Dzisiaj chcąc kupić lub sprzedać mieszkanie musimy nie tylko doskonale znać rynek nieruchomości, żeby nie przepłacić lub z drugiej strony sprzedać nieruchomość po dobrej cenie, dzisiaj przydałaby się wręcz zdolność przewidywania przyszłości.

O ile to ostatnie nie jest możliwe, a realne próby przewidywania tego, co się wydarzy podejmują inwestorzy i gracze giełdowi, to aktualną i rzetelną informację na temat cen nieruchomości możemy uzyskać czytając raporty, statystyki i przeglądając strony z ofertami podobnymi do tych, które nas interesują.

Gdzie szukać mieszkania?

Jeżeli chcemy kupić lub sprzedać nieruchomość znajdziemy w internecie setki stron, zarówno deweloperów, agencji nieruchomości, jak i portali, na których znajdziemy więcej lub mniej ofert. Czy na podstawie cen znalezionych mieszkań możemy mieć rozeznanie, ile powinniśmy wydać na interesujące nas mieszkanie lub ile powinniśmy za nie otrzymać? Oczywiście, że tak, jednak między rozeznaniem a wiedzą jest różnica, która w zależności od wielkości nieruchomości może wynieść kilka, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Skąd więc wziąć rzetelną, zebraną w jednym miejscu i bardzo przystępnie pokazaną informację na temat aktualnych cen nieruchomości? Doskonałe rozwiązanie zaproponował nam portal https://adresowo.pl/mieszkania/krakow/, na którym nie tylko znajdziemy tysiące ofert nieruchomości (w tym ponad tysiąc w samym Krakowie), ale też bardzo dokładne dane na temat cen mieszkań w czasie i z uwzględnieniem kilku zmiennych, takich jak liczba pokoi, konkretna dzielnica, cena łączna i za metr kwadratowy. Te dane pozwalają nie tylko dokładnie sprawdzić wartość mieszkania, które będzie nas interesowało, ale też wyciągnąć wnioski na temat aktualnych trendów, co pomoże nam przewidzieć ceny mieszkań w najbliższej perspektywie czasowej.

Która z dzielnic Krakowa daje największe perspektywy na przyszłość?

Ogromna liczba ofert

Mimo, że nieruchomości bardzo dobrze aktualnie się sprzedają, ciągle jest ich sporo na rynku, ponieważ ci, którzy mają mieszkanie na sprzedaż zauważyli doskonały na to moment. Na rynku krakowskim znajdziemy aktualnie około tysiąca ofert bez pośrednika i około pięciuset z pośrednikiem. Praktycznie w każdej dzielnicy wybór jest bardzo duży, podobnie jak zróżnicowanie ofert. Od kawalerek za niespełna 300 tys. zł. do dużych apartamentów wartych ponad milion złotych. Oferty można filtrować ze względu na cenę, powierzchnię, dzielnicę, piętro, liczbę pokoi, odległość od Krakowa, a nawet ze względu na rynek (pierwotny/wtórny). Zaznaczenie odpowiednich kryteriów wyszukiwania pozwoli nam bardzo zawęzić liczbę ogłoszeń, a przez to łatwiej znaleźć nasze wymarzone mieszkanie wyłącznie spośród ofert, które spełnią nasze wymagania. Możliwość porównania ich cen z aktualnie panującymi trendami bardzo ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie.