Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

 Kiedy skorzystać z obsługi prawnej firm od kancelarii

Osoby, które posiadają przedsiębiorstwa, wiedzą jak ten współczesny obszar jest skomplikowany. Obszar gospodarczy w obecnych czasach potrafi być bardzo zawiły, złożony i skomplikowany. Przedsiębiorca musi żyć i mierzyć się z taką rzeczywistością praktycznie codziennie. I nie chodzi tu tylko o świat podatkowy, ale także o umowy z kontrahentami czy pracownikami lub inne codzienne sprawy. Niewiele osób jest w stanie bez problemów przeczytać pismo z sądu, czy ułożyć umowę z pracownikiem, która będzie w stu procentach zgodna z prawem. Właśnie w takich sytuacjach, warto mieć wsparcie prawnika. Dlatego też dużo przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług obsługi prawnej przez kancelarie.

Jak wygląda obsługa prawna firm?

Obsługa prawna firm jest to stała współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami, a kancelariami. Kancelaria, w ramach obsługi prawnej, oferuje usługi wsparcia przedsiębiorstwa w ich funkcjonowaniu od strony prawnej. Zakres usług jest zazwyczaj ustalana indywidualnie z daną firmą. Zazwyczaj takie usługi koncentrują się na bieżącej działalności danego przedsiębiorstwa. Mogą być to na przykład usługi układania umów dla pracowników lub kontrahentów, przygotowywanie opinii prawnych, ale też reprezentacja firmy. Taka reprezentacja nie dotyczy tylko spraw sądowych, ale też spraw spornych, ponaglania dłużników do zapłaty i tym podobnych usług.

Obszar prawa spółek

Większość kancelarii oferuje również wsparcie na każdym etapie prowadzenia spółek, od zakładania, poprzez przekształcenia, jak i kończenia działalności. Są to obszary skomplikowane i pomyłka może doprowadzić do poważnych i kosztownych konsekwencji. W tym zakresie można spodziewać się nie tylko samej porady prawnej, ale również pomocy w załatwieniu wszelkich formalności, np. aktualizacji informacji w Krajowym Rejestrze Sądowym, sporządzeniu dokumentów czy wypełnieniu stosownych formularzy. Potrzebujesz regulamin, statut? W tym także można otrzymać wsparcie od kancelarii.

Powinieneś się zainteresować taką obsługą, gdy...

Potrzebujesz regularnych porad prawnych. Z powodu, iż sama usługa generuje koszty, które mogą być zbyt duże dla małych firm, to nie dla wszystkich będzie ona wskazana. Jeżeli rzadko potrzebujesz porady prawnej i twoje przedsiębiorstwo jest dosyć małe, to możesz postawić na doraźną pomoc, gdy tego potrzebujesz, ale jeżeli potrzebujesz częstych i regularnych porad i pomocy prawnej, wtedy warto zainwestować w taką obsługę. Może wyjść taniej niż płacić za każdą wizytę u prawnika lub zatrudnienie kogoś na etat w swojej firmie. Ten drugi wariant jest optymalny tylko dla dużych firm, które generują duży przychód. Gdy czujecie, że znajdujecie się na granicy, to polecam pomyśleć o zakresie usług, który by was interesował i zapytać o wycenę wybrana kancelarię. Każda taka umowa pomiędzy kancelarią a przedsiębiorstwem jest zawierana indywidualnie i nie ma ustalonych cen za takie usługi. Zatem możecie wybrać jakiś pakiet podstawowy, który was interesuje i w przypadku, gdy będziecie potrzebowali większy zakres usług to możecie wtedy poszerzyć współpracę. Po więcej zajrzyj na https://kancelariafortis.pl/