Angielski stał się jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Jest to język międzynarodowy, a także język urzędowy w wielu krajach.

Umiejętność mówienia po angielsku może otworzyć nowe możliwości dla ludzi na całym świecie. Oprócz dostępu do większej liczby miejsc pracy, pozwala im na podjęcie kursów na uczelniach prowadzonych w języku angielskim.

Dlaczego warto znać język angielski?

Jeśli szukasz kariery za granicą lub chcesz mieć otwarte perspektywy pracy, warto poświęcić chwilę na naukę języka angielskiego.

Język angielski - przydatna umiejętność podczas wyjazdów wakacyjnych

Język angielski jest jedną z najbardziej przydatnych umiejętności dla osób podróżujących za granicę. Nawet jeśli porozumiewasz się tylko w języku migowym, angielski jest wspólnym mianownikiem w wielu krajach na całym świecie.

Dyplomacja kulturalna jest ważnym narzędziem do zrozumienia innych kultur i narodów. Rozmowa z mieszkańcami zachęca do przyjaźni i zrozumienia podczas wakacyjnych wyjazdów.

Język angielski może być używany w wielu sytuacjach podczas podróży za granicę, na przykład podczas zamawiania jedzenia w restauracji lub hotelu, pytania o drogę lub próby znalezienia drogi powrotnej do hotelu po zgubieniu się.

Praca za granicą - kraje w których porozumiemy się po angielsku

Kiedy myślimy o krajach, w których możemy mówić i pracować po angielsku, myślimy o Kanadzie i USA. Ale tak nie jest. Oto lista niektórych krajów, w których możemy komunikować się w języku angielskim:

Australia, Nowa Zelandia, Brunei, Singapur, Sri Lanka, Bangladesz.

Wszystkie te kraje mają większość anglojęzyczną i mają z nami wspólny język. Więc kiedy myślisz o wyjeździe do nowego kraju w celu pracy lub tylko w celu podróży, to są niektóre z krajów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Znajomość języka angielskiego w CV

Ostatnio zaobserwowano ogromne zapotrzebowanie na edukację języka angielskiego w Chinach. Dzieje się tak, ponieważ język angielski jest coraz częściej używany w handlu międzynarodowym.

Ten trend doprowadził do wzrostu liczby osób poszukujących pracy z doświadczeniem w języku angielskim. Dlatego muszą zawrzeć w CV znajomość języka angielskiego, co pomaga im w zdobyciu lepszej pracy.

Znaczenie dobrej znajomości języka angielskiego w CV nie ogranicza się tylko do rozmów kwalifikacyjnych. Możesz wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego, aby wziąć udział w różnych innych działaniach, takich jak wyjazd za granicę lub podróż służbowa.

Czy warto znać język angielski w Polsce?

Polska oferuje wiele możliwości dla osób anglojęzycznych. W rzeczywistości coraz więcej firm otwiera przed nimi swoje drzwi.

Skorzystaj z oferty takiej szkoły językowej, w której są kursy angielskiego na obszarze Warszawy.

Warto znać angielski w Polsce, ponieważ otwiera on nowe drzwi i daje dostęp do lepszych możliwości pracy.