Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Biuro wirtualne jako siedziba Twojej firmy

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej, musisz wziąć pod uwagę to, że każda firma musi być zarejestrowana pod wskazanym adresem oraz mieć tytuł prawny do lokalu, który jest pod nim usytuowany. Co zrobić, kiedy zakup lub wynajem nieruchomości wykracza poza finansowe możliwości Twojej firmy? Rozwiązaniem problemów z adresem rejestracji firmy jest biuro wirtualne.

Biuro wirtualne – co to jest?

Biuro wirtualne to rodzaj usługi, której istotą jest wynajem miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Mówimy tutaj także o adresie i skrzynce pocztowej. Ponadto w biurze wirtualnym dostajesz też do dyspozycji przestrzeń biurową i usługi administracyjne.

Do kogo kierowane są usługi biura wirtualnego?

Docelową grupą odbiorców biur wirtualnych są freelancerzy i mikroprzedsiębiorstwa. Dlaczego? Wynika to wprost z rodzaju przestrzeni do pracy, jakie biura wirtualne są w stanie zaoferować. W tego typu przestrzeniach dostępne są kilkuosobowe biura lub pojedyncze stanowiska pracy. Równie istotną kwestią jest to, że właśnie w tego rodzaju przedsiębiorstwach zwykle zakup własnej nieruchomości po prostu się nie kalkuluje.

Z usług biur wirtualnych korzystają też zagraniczne firmy, które dopiero zaczynają działalność na terenie wybranego kraju.

Jakie zalety niesie biuro wirtualne?

Korzystanie z biura wirtualnego to dla freelancerów i małych lub raczkujących firm przede wszystkim szansa na znaczne obniżenie kosztów prowadzenia działalności. W jaki sposób można zaoszczędzić, decydując się na biuro wirtualne?

  • Niskie koszty wynajmu – cena biura wirtualnego w centrum dużego miasta może wynieść zaledwie kilkaset złotych miesięcznie, a biorąc pod uwagę, że w cenie tej zawarta jest też usługa administracyjna, to jest naprawdę niski wydatek.
  • Dostęp do Internetu i sprzętów biurowych – w biurze wirtualnym możesz korzystać z nieograniczonego dostępu do sieci oraz niezbędnych urządzeń biurowych, takich jak kserokopiarki, drukarki, skanery itp. Oszczędzasz w ten sposób na ich zakupie lub ratach leasingowych.

Dużą zaletą jest wspomniana już obsługa administracyjna, która obejmuje m.in. pomoc księgową, obsługę korespondencji, a także serwis porządkowy.

Korzystaj z wygód i pracuj efektywnie

Decydując się na biuro wirtualne, będziesz mieć do dyspozycji w pełni wyposażone kuchnie i łazienkę. Możesz zrobić sobie przerwę na kawę lub obiad, aby odetchnąć od pracy i naładować baterie. Często dostępne są też pokoje relaksu czy pomieszczenia przeznaczone do rozmów telefonicznych.

Prowadź spotkania biznesowe

W biurach wirtualnych dostępne są też sale konferencyjne i szkoleniowe, w których można odbywać spotkania z klientami lub prowadzić szkolenia. Są one wyposażone w niezbędny sprzęt multimedialny, na którym można wyświetlać prezentacje lub przedstawiać dane.

Otwórz firmę i działaj prężnie?

Masz pomysł na swoją działalność, ale do tej pory powstrzymywały Cię kwestie związane z trudnością znalezienia i opłacenia lokalu? Teraz nie musisz już się martwić, wystarczy, że postawisz na wirtualne biuro, a za niewielkie pieniądze dostaniesz nie tylko przestrzeń do efektywnej pracy, ale też reprezentatywne miejsce dla swojej firmy.