Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

zdjęcie drogi zrobione dronem

Latanie dronem obecnie to nie tylko znakomite hobby, ale również pomysł na to, by zarabiać, i to naprawdę dobrze – najbardziej obrotne osoby w tej branży mogą zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Nic dziwnego, że popularność tego zajęcia rośnie, kto jednak najczęściej decyduje się na usługi tego typu i kiedy?

Warto pamiętając, że – by zarabiać na obsłudze drona naprawdę dobrze – nie wystarczy zakup pierwszego-lepszego drona. Te profesjonalne to koszt nawet kilkunastu-kilkudziesięciu tys. złotych, a dodatkowo warto zdecydować się na kursy, szkolenia i certyfikaty, które pozwolą nie tylko wykonywać swoją pracę dobrze, ale i zgodnie z prawem.

Czym jest dron?

Drony są urządzeniami latającymi, które – by się poruszać – nie potrzebują posiadania na swoim pokładzie jakiejkolwiek załogi. Same drony z definicji nie są jednak jedynie małym urządzeniami z kamerą, ona bowiem nie tyczy się ich wielkości. Same drony mogą być sterowane albo ręcznie, albo w sposób automatyczny.

Gdzie wykorzystywane są drony?

Obecnie są one bardzo popularnym hobby, i wiele osób po prostu lubi nimi latać. Wykorzystywane są one również do wykonywanie zdjęć, filmów czy podglądów z powietrza, ale urządzenia tego typu są również skrajnie przydatne w wojsku, gdzie ich potencjalne zniszczenie nie naraża nikogo na śmierć czy inne zdrowotne konsekwencje. W przyszłości drony będą mogły robić dla ludzi jeszcze więcej, w końcu od lat myśli się o tym, by standardowo to drony dostarczały do nas np. różnorodne paczki. Liczne zastosowanie w przemyśle, usługach i handlu na pewno będą rosły z każdym kolejnym rokiem.

Zdjęcia i filmy z drona – czemu się na nie decydujemy?

Pierwszym powodem może być po prostu ich popularność. Jeżeli nie wiemy, jak coś przedstawić, jakie ujęcia wybrać, wiele osób może postawić na zdjęcia z drona, ponieważ robią to inni. Wiele osób jednak robi to obecnie bardzo świadomie – rozwój technologii sprawia, że zdjęcia tego typu mogą wyglądać wręcz doskonale, zwłaszcza w niektórych przypadkach. Jeżeli chcemy przygotować np. film promocyjny jakiegoś miejsca, idealnie będzie przedstawić jego uroki z powietrza.

Same zdjęcia z powietrza są również bardzo praktyczne – czasem ciężko bowiem pokazać duże obiekty w inny sposób. Mamy do sprzedania dom lub działkę, lub chcemy pokazać nową inwestycję deweloperską? Często najlepszą opcją będzie właśnie pokazanie jej z powietrza!

Kto najczęściej decyduje się na zdjęcia i filmy z drona?

Wbrew pozorom, osób i firm zainteresowanych takimi usługami jest naprawdę bardzo wiele. Z roku na rok zastosowania sprzętu tego typu rosną, a jest to również związane z rozwojem technologii i samych dronów, które to cały czas potrafią więcej i więcej, oferując też coraz lepszą jakość zdjęć i filmów.

1. Śluby i wesela – jeżeli chcemy pokazać, jak wyglądał nasz ślub i wesele, często decydujemy się na drony. Oczywiście, z nich mają pochodzić tylko nieliczne zdjęcia i ujęcia, jednak to dzięki nim uda się dokładnie pokazać kościół, jego okolicę, część atrakcji, jak wypuszczanie gołębi czy ogromną ilość osób pod kościołem, które czekają na Parę Młodą. Nie inaczej będzie w przypadku wesela, uda się pokazać całą salę i jej okolice, a dodatkowo niektóre z atrakcji. Same zdjęcia i ujęcia idealnie wplotą się w serię zdjęć czy weselny film, i wiele osób decyduje się na takie dodatki, które są również bardzo ciepło przyjmowane przez osoby, które materiały te później oglądają.

2. Osoby sprzedające nieruchomości – jeżeli mamy do sprzedania nieruchomość, i to naprawdę okazałych rozmiarów, nie ma lepszej opcji na jej przedstawienie, niż właśnie z lotu ptaka. A w tym pomogą właśnie drony. Dzięki temu osoby, które potencjalnie byłyby zainteresowane daną ofertą, dokładnie zobaczą, co jest im oferowane. Dzięki temu oszczędzimy swój czas – osoby niezainteresowane na podstawie tych materiałów zorientują się, że to nie oferta dla nich, za to sama nasz oferta stanie się bardziej atrakcyjna na tle innych, konkurencyjnych ogłoszeń.

3. Deweloperzy – w tym przypadku używają oni dronów nie tylko, by ułatwić sprzedaż danej inwestycji. Materiały z powietrza mogą być idealne, by kontrolować postęp prac, przygotować odpowiednie dokumenty czy reportaż z prowadzonych prac. Warto pamiętać, że nawet w przypadku całych osiedli, idealnie będzie przedstawić je właśnie z lotku ptaka.

4. Filmy i materiały promocyjne – jeżeli chcemy zwrócić uwagę na dany przekaz, za pomocą naprawdę efektownych ujęć lub sama akcja promocyjna ma dotyczyć hotelu, SPA, może całej gminy, w takim wypadku idealnym wyborem okaże się właśnie dron i zdjęcia z niego. Dzięki temu każdy obiekt uda się pokazać naprawdę atrakcyjnie. Często zdjęcia z ziemi nijak mają się do tych z powietrza, a te ostatnie wyglądają znacznie bardziej atrakcyjnie.

5. Relacje z imprez – jeżeli organizujemy targi, koncerty, jakiekolwiek imprezy plenerowe, lecz później chcemy również przedstawić przynajmniej wybrane fragmenty najczęściej w sieci, idealnym wyborem znów będą dorny. Dzięki temu ilość osób, efekty wizualne czy cokolwiek będziemy chcieli, uda się pokazać w sposób atrakcyjny i widoczny. Całość będzie prezentować się na pewno bardzo spektakularnie i bez problemów uda się pokazać prawdziwy obraz wydarzenia, jeżeli będzie on naprawdę duży, każdy to zobaczy.

Materiał powstał we współpracy z firmą Navidron, oferującą zdjęcia, wideo i usługi dronem w Krakowie i okolicach.