Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Dla siebie... Dla bliskich... Bo tak trzeba... Bo wakacje... Bo szczepionka to bezpieczeństwo... Taka jest motywacja osób, które dziś zaszczepiły się na krakowskim Rynku. A było ich pierwszego dnia dokładnie 1200! 

- To był strzał w dziesiątkę! Przygotowana przez polski rząd akcja "Zaszczep się w majówkę" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie te osoby, które dziś cierpliwie czekały na szczepienie, dołożyły swoją cegiełkę do budowania naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego jej zorganizowania i czuwają nad tym, aby wszystko szło zgodnie z planem - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Na Rynku pracowały dziś 3 zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych.

Pomocy udzielało też 24 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 30 policjantów.

Jak przekazał minister Michał Dworczyk, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano do każdego punktu dostarczonych zostanie dodatkowych 1000 szczepionek.

Akcja "Zaszczep się w majówkę" potrwa do 3 maja.


podsumowanie szczepień 1 majaZaszczep się w majówkę