Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Suknia wieczorowa, czyli kiedy wypada ją ubrać, a kiedy lepiej z niej zrezygnować

Suknie wieczorowe z https://twojasuknia.pl/ są bardzo eleganckie i dobrze dobrane do figury sprawiają, że każda kobieta wygląda w nich olśniewająco. Jednak należy je dobrze dopasować do okazji, aby czuć się swobodnie. Kiedy warto założyć wieczorową suknię, a kiedy lepiej z niej zrezygnować? Odpowiadamy w tym artykule.

Wieczorowe suknie – na jakie okazje?

Długie wieczorowe sukienki bardzo dobrze podkreślają atuty i wyglądają naprawdę elegancko. Najpopularniejsze są długie sukienki, ale coraz chętniej wybierane są również modele midi (za kolano). Wbrew pozorom okazji do założenia tych eleganckich sukienek jest dużo, a poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Ślub i wesele

Ślub i wesele to idealna okazja, aby założyć piękną wieczorową kreację. W tym wypadku można wybrać któryś z krótszych modeli, ale długość midi i maxi również doskonale się sprawdzi. Warto pamiętać, że to długie modele aż do ziemi są najelegantsze. Wybierając sukienkę na wesele warto zgodnie z tradycją zrezygnować z białego i czarnego koloru. Krój oczywiście powinien być dopasowany do figury kobiety. W chłodniejszych porach warto zadbać o delikatną narzutę, bolerko lub szal, który pozwoli okryć ramiona.

Sylwester

Bal sylwestrowy wymaga odpowiedniego stroju. Mężczyzna powinien włożyć garnitur, a kobieta wieczorową sukienkę. Długość nie ma w tym przypadku większego znaczenia, chyba że wiemy, że przyjęcie będzie bardzo eleganckie (wtedy zazwyczaj określane jest jako white tie lub black tie) – w takim przypadku należy wybrać sukienkę o długości maxi. Na sylwestra najlepiej wybierać materiały, które delikatnie błyszczą. Świetnie sprawdzi się więc satyna, szyfon i aksamit.

Gala, impreza służbowa

Wieczorowa sukienka będzie również idealnym strojem na wszelkiego rodzaju eleganckie spotkania służbowe. Bal, czy gala z okazji ważnego wydarzenia w firmie to okazja do założenia długiej i eleganckiej sukni. Najlepiej wybierać modele o skromnym, ale eleganckim i odważnym kroju i kolorze. Zbytnie podkreślenie kobiecych wdzięków nie jest dobrze widziane.

Jak wybrać odpowiednią suknię?

Suknię należy dobierać do okazji – im jest ona bardziej podniosła i uroczysta, tym elegantszy powinien być ubiór. Warto pamiętać, że „white tie” jest najbardziej eleganckim i oficjalnym sposobem ubioru i jeśli jest to zaznaczone np. na zaproszeniach, to najlepiej wybrać suknię balową. Natomiast „black tie” oznacza, że powinno się założyć długą wieczorową suknię. Jeśli nie ma określonego dress code, to można wybrać wieczorową sukienkę o dowolnej długości dostępną na https://twojasuknia.pl/suknie-wieczorowe/.

Sukienkę oczywiście należy dobrze dopasować do figury, jej odpowiedni krój pozwoli na podkreślenie wszystkich atutów kobiecej urody, a jednocześnie zamaskuje pewne mankamenty. Kolorystyka sukni również powinna być dopasowana do typu urody kobiety, dzięki czemu skóra nie będzie wyglądała blado, a jej naturalny koloryt i blask zostanie dodatkowo podkreślony.

Warto również pamiętać, aby sukienka była wygodna, co zapewni swobodę ruchów i doskonałą zabawę. Dlatego przez zakupem w przymierzalni dobrze jest spróbować wykonać kilka ruchów np.: siadanie, schylanie się, czy kucanie. Zagwarantuje to, ze w każdej sytuacji kobieta będzie wyglądać i czuć się swobodnie. Wybierając suknię, powinno się zwrócić też uwagę na jej wykonanie i trwałość – niedbale przyszyta ozdoba, czy niechlujny szew mogą puścić w najmniej oczekiwanym momencie powodując skrępowanie i zażenowanie.