Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Pierwsza randka, zauroczenie i miłość, a potem... Cóż... Mężczyzna na kolanach przed kobietą proszący o rękę to bardzo filmowy obrazek. Często jednak zaręczyny przebiegają nieco inaczej, ale ich niemal niezbędnym elementem jest pewien malutki przedmiot. Nie jest to zwykły przedmiot, bo i takim być nie może. Jest więc to nie tylko rzecz materialna, ale również symbol. Czym jest ów przedmiot i dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio go dobrać, kierując się nie tylko estetyką, ale również możliwościami finansowymi? Na te pytania odpowiada poniższy artykuł!

Mały wielki symbol

Pierścionek zaręczynowy, bo o nim mowa, to bardzo interesujący przedmiot. Pierścionki zaręczynowe od wieków były podarkiem mężczyzny dla kobiety, z którą chciał się związać węzłem małżeńskim. Sam rytuał zaręczyn zmieniał się przez wieki. Współcześnie natomiast utrwalił się w umysłach wielu ludzi obraz wytworzony przez kulturę popularną, a więc klęczący mężczyźni, pierścionki zaręczynowe, restauracja, muzyka, słowem: ekstrawagancja. Z tego też powodu wielu ludzi, głównie mężczyzn, chociaż zdarza się, raczej rzadko, ale zdarza się, że to kobieta oświadcza się mężczyźnie, próbuje sprostać temu dziwacznemu wymogowi wymyślnego tworzenia rytuału oświadczyn, a przecież nie trzeba być aż tak efektownym.

Czasem to właśnie pierścionki zaręczynowe sprawiają, że sam akt oświadczyn jest podniosły i niezwykły. Pierścionki zaręczynowe są pewnego rodzaju materialnym świadectwem miłości jednej osoby do drugiej. Jest to też sposób, by wyraźnie poinformować otoczenie, że ten związek to nie jest błaha sprawa, a coś bardzo poważnego. Dlatego też trzeba umiejętnie dobierać pierścionki zaręczynowe. Przede wszystkim swój wybór dostosowywać do osoby, która będzie nosiła ów pierścionek.

Złoto w różnych kolorach i diamenty

Zacząć należy od tego, by odpowiednio dobrać materiał, z którego zostanie wykonany pierścionek zaręczynowy. Złoto żółte, tradycyjne, klasyczne, sprawdzające się w każdej sytuacji, a więc pasujące do charakteru niemal wszystkich osób noszących pierścionki tego rodzaju? A może białe? Nieco bardziej wyszukane, dla osób, które chcą się nieco wyróżnić albo nie lubią złota żółtego. Co ze złotem różowym? Tak, istnieje takie złoto i wygląda przepięknie na palcu tej osoby, która lubi oryginalność, ale też delikatność i ma duże wyczucie niecodziennej estetyki.

Rozmiar pierścionków zaręczynowych ma oczywiście znaczenie, dlatego warto znać tę liczbę, bo pozwoli ona na odpowiedni dobór pierścionka. Co jest jednak ważniejsze? Grubość. Dla jednych pierścionek wąski będzie elegancki i nienachalny, dla innych zbyt mały i niezwracający uwagi. Z kolei szeroki może być przez niektórych uznany za zbyt krzykliwy, innym przypadnie do gustu niesamowicie. Ważne, by znać preferencje drugiej osoby i dobrze dobierać szerokość pierścionków zaręczynowych.

Kolejną kwestią są diamenty. Niesamowicie drogi, ale równie piękne, dodają pierścionkom bardzo wytwornego i eleganckiego charakteru. Diament może być jeden i wieńczyć cały pierścionek, a może być ich mnóstwo na całym obwodzie pierścionka. Wybór ogranicza nasza wyobraźnia i zasobność portfela.

Podsumowanie

Jeśli pierścionki zaręczynowe mają być symbolem miłości do drugiej osoby, to nie warto skupiać się na osobistych preferencjach, tylko skupić się na upodobaniach osoby, która będzie nosiła ten element biżuterii. Rytuał zaręczyn powinien być podniosły, ale nie pozbawiony radości, dlatego też warto kupić taki pierścionek, który odpowiednio wpasuje się w charakter tej niepowtarzalnej chwili. Czy będziemy ekstrawaganccy, czy stonowani, zawsze starajmy się o to, by ukochanej osobie sprawić dużo radości i wzbudzić szczęście. Wtedy wszystko będzie tak, jak być powinno!

Symbol miłości czy po prostu zwykły przedmiot? Czym jest pierścionek zaręczynowy?