Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

We wrześniu ponad 4 miliony dzieci ruszyło do szkół. Wśród nich jest również Twoje? Jeśli tak, zapewne bardzo to przeżywasz. Choć nie możesz już osobiście nad nim czuwać, to możesz zadbać o jego bezpieczeństwo w placówce i poza nią. Szkolna polisa NNW to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. Sprawdź, jakie zdarzenia obejmuje.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dostępne w wersji indywidualnej oraz szkolnej, czyli grupowej. Jest dobrowolne, trwa przez 12 miesięcy od zakupu polisy i zapewnia dziecku pomoc oraz ochronę finansową zarówno podczas roku szkolnego, jak i w trakcie wakacji, weekendów oraz ferii na wypadek różnych, nieszczęśliwych zdarzeń.

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne– które wybrać?

Szkoła na początku roku szkolnego wchodzi we współpracę z agentem ubezpieczeniowym i wyszukuje grupową ofertę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla wszystkich uczniów. Polisa ma zazwyczaj bardzo atrakcyjną cenę, dzięki czemu z ochrony mogą skorzystać także rodziny wielodzietne lub w trudnej sytuacji finansowej. Jednak niska składka wiąże się także z małą sumą gwarantowaną oraz wąskim zakresem ochrony. Zaletą tego rozwiązania jest to, że otrzymujesz gotową ofertę bez sprawdzania i porównywania propozycji pozostałych ubezpieczycieli.

Jeśli nie odpowiada Ci szkolna oferta, możesz zdecydować się na indywidualną polisę NNW. Wykupisz ją osobiście za pośrednictwem internetowej porównywarki ubezpieczeń, takiej jak np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl lub na spotkaniu z wykwalifikowanym agentem. Na rynku dostępne jest wiele ofert, których cena jest nieco wyższa od szkolnego wariantu, jednak ich zakres oraz suma gwarantowana jest o wiele większa.

Prywatne NNW zapewnia godne odszkodowanie na wypadek zdarzeń, które nie są objęte szkolnym ubezpieczeniem, jak np. wstrząśnienie mózgu, oparzenie i odmrożenie. W jego zakres wschodzą np. dofinansowanie do leków nierefundowanych, transport medyczny, a nawet jeśli jest to potrzebne, opłata za korepetycje w czasie rekonwalescencji. Jeśli chcesz możesz wykupić oba ubezpieczenia i w razie potrzeby uzyskać podwójne odszkodowanie z obu towarzystw.

Co obejmuje szkolne NNW?

W szkole dziecko narażone jest na wiele trudnych sytuacji, które mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Wystarczy niefortunny upadek podczas zajęć sportowych, aby dziecko potrzebowało specjalistycznej pomocy. Ubezpieczenie NNW obejmuje zazwyczaj:

  • trwały uszczerbek na zdrowiu lub zgon pociechy – w wyniku zawału serca, udaru, nieszczęśliwego wypadku lub kolizji samochodowej, np. podczas jazdy szkolnym autobusem,
  • złamanie kości – dotyczy zarówno wydarzeń na terenie szkoły, jak i poza nią,
  • hospitalizację – świadczenie jest wypłacane za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Niektóre towarzystwa rozszerzają zakres ochrony o dodatkowe zdarzenia, jak np. pogryzienie przez zwierzęta, porażenie prądem lub zatrucie. Szczegółowe informacje na temat tego, co obejmuje ubezpieczenie szkolne znajdziesz w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto się z nimi zapoznać zanim podpiszesz umowę, aby mieć pewność, w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o należne świadczenie i móc dopasować ofertę do swoich potrzeb. Np. dzieci w klasach sportowych powinny być objęte polisą, która zapewni im bezpieczeństwo podczas uprawiania różnych sportów.

Wybierz ubezpieczenie NNW, które da pewność, że dziecko jest bezpieczne, nawet kiedy Ciebie przy nim nie ma. Nie zwlekaj! Życie i zdrowie pociechy są bezcenne, więc nie warto oszczędzać.