Kilka dni temu policjanci krakowskiej drogówki w trakcie pełnionej służby udzielili pomocy rodzącej kobiecie. Mundurowi pilotowali samochód, w którym znajdowała się rodząca kobieta. Dzięki temu przyszła mama na czas dotarła do szpitala. Akcja porodowa w szpitalnym oddziale ginekologiczno-położniczym zakończyła się sukcesem.

27 września br. z nietypowym zdarzeniem na drodze zmierzyli się sierż. Sebastian Fluder oraz st. post. Mariusz Izworski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Podczas realizacji zadań służbowych w rejonie ul. Zakopiańskiej kierowca jednego z pojazdów poruszających się w kierunku Krakowa zatrzymał się tuż obok policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze spostrzegli zdenerwowanego kierowcę, który poinformował ich, że w samochodzie przewozi pasażerkę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Wobec potrzeby pilnego dotarcia do krakowskiego szpitala policjanci „drogówki” podjęli decyzję o pilotażu pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowcy udzielono instruktażu jak ma zachować się podczas przejazdu by pokonać trasę bezpiecznie. Dzięki sprawnym działaniom mundurowych kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów oddziału ginekologiczno-położniczego a chłopczyk przyszedł na świat w bezpiecznych warunkach.

sierżant Sebastian Fluder stoi przy radiowozie na dziedzińcu komendy miejskiejstarszy posterunkowy Mariusz Izworski stoi przy radiowozie na dziedzińcu...