MUW Kraków: Wojewoda Łukasz Kmita w Tematach Dnia”
Bieżąca sytuacja w Małopolsce związana z koronawirusem, dostępność testów i kontrole służb sanitarnych w naszym województwie a także przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego o te zagadnienia redaktor Mariusz Bartkowicz pytał w programie Tematy Dnia” w TVP Kraków wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.
Wojewoda przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie, apelował o odpowiedzialność i rozwagę. Omówił także propozycję zwiększenia liczby łóżek w małopolskich szpitalach.
- Apeluję do wszystkich mieszkańców Małopolski (…) o to, aby przestrzegali zaleceń służb sanitarnych, aby zachowywali się w sposób odpowiedzialny. To wszystko spowoduje, że będziemy mogli czuć się bezpiecznie i koronawirus nie będzie nas aż tak mocno atakował mówił w programie wojewoda Łukasz Kmita.
Wojewoda Małopolski przedstawił również sytuację związaną ze sprawdzeniem miejsc użyteczności publicznej w kontekście obostrzeń sanitarnych. We współpracy z policją, służby sanitarne skontrolowały m.in. domy weselne, dyskoteki, sklepy oraz hotele i stacje benzynowe.
Kolejnym tematem poruszanym w programie była kwestia ilości i dostępności testów wykonywanych w województwie małopolskim. Obecnie w Małopolsce funkcjonuje 8 karetek wymazowych.
- Karetki wymazowe służą osobom, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć na badanie. Z tą myślą wspólnie pracujemy w gronie dyrektorów wydziałów Urzędu Wojewódzkiego. Chcemy zwiększyć liczbę karetek wymazowych na terenie województwa w taki sposób, aby każda osoba, która musi skorzystać z tej formy pobrania wymazu, mogła to zrobić szybko i sprawnie zapewnił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Na zakończenie programu wojewoda przedstawił przygotowania małopolskiej oświaty do rozpoczęcia roku szkolnego. Zachęcał wszystkich uczniów do instalowania aplikacji ProteGo Safe, która ma zapewnić identyfikację osób, które miały kontakt z osobami zarażonymi.
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: Tematy dnia w TVP Kraków
Ostatnie Artykuły

Linia 126 pojedzie krócej. Zamknięcie Podłużnej zmienia trasę w Bronowicach

Przylasek Rusiecki znów przyciągnie nad wodę. Zasady są już jasne

„Przystanek Berlin” w Krakowie - Zagajewski wrócił w dwóch językach

Upał grozi nie tylko psom. Policja przypomina, jak chronić zwierzęta

Most Kotlarski z nowym utrudnieniem – linia 605 ominie jeden przystanek

Zakrzówek wraca do kąpieli. Sanepid dał zielone światło, ale limit zostaje

Dorożki z Rynku Głównego znikną w najgorętszej części dnia

Nietrzeźwy kierowca miał zawieźć uczniów na wycieczkę. Policja przerwała wyjazd

Upał nie oszczędza zwierząt. W Krakowie apel o wodę i cień

W Krakowie cztery dni egzaminów - uczniowie zdawali kartę rowerową

Na Złocieniu szyją pomoc dla małych pacjentów. Piknik połączy sąsiadów

Pięć tomów w finale Szymborskiej. W Krakowie rośnie napięcie przed werdyktem

Kombinat bez tramwajów na weekend. ZTP zmienia trasy kilku linii

Letni ogród w SCKM - rośliny, które zamieniają się w małe obrazy
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Krakowa - adres, godziny, wydziały i punkty obsługi
- Biblioteka Kraków - filie, godziny, karta i katalog online
- Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Wincentego w Krakowie - kontakt, kancelaria, msze
- Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" w Krakowie - kontakt, placówki, wsparcie dla wychowanków
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - kontakt, filie, katalog i zasady wypożyczeń
