Fakty i mity na temat wirtualnego biura

Usługa wirtualnego biura jest stosunkowo nowa na rynku biznesowym. W związku z niewielką świadomością przedsiębiorców na temat tego nowoczesnego outsourcingu, narosło wokół niego wiele mitów. W artykule dementujemy nieprawdziwe informacje i potwierdzamy fakty na temat e-biura. Zobacz, o czym warto wiedzieć!

Fakt - dzięki wirtualnym biurom możliwe jest prowadzenie firmy bez zakładania fizycznej placówki

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania adresu korespondencyjnego. Dzięki niemu możliwe jest kontaktowanie się kontrahentów i partnerów biznesowych z przedsiębiorcom. Usługa wirtualnego biura zdejmuje z firm obowiązek zakładania fizycznej placówki. Adres firmy zarejestrowany jest w prestiżowej lokalizacji - najczęściej znanym centrum biznesowym. To właśnie tam kierowana jest korespondencja. Przedsiębiorca nie ma jednocześnie obowiązku zakładania w danym miejscu fizycznej placówki, dlatego zdejmuje to z niego konieczność ponoszenia kosztów wynajmu, czy zakupu lokalu. Przykłady firm oferujących wirtualne biuro dostępne są na stronie https://wirtualne-biura.com - znajdziesz tam pełen katalog podzielony na miasta.

Mit - korzystanie z wirtualnego biura jest nielegalne

Nie ma nic, co decydowałoby o nielegalnym charakterze usługi wirtualnego biura. Współpraca pomiędzy koordynatorem usługi, a przedsiębiorcom nawiązywana jest na podstawie pełnoprawnych umów, a warunki korzystania z obsługi są precyzyjnie określone. Podczas, gdy przedsiębiorca zajmuje się podstawową działalnością swojej firmy, personel biura wirtualnego odbiera jego telefony, zajmuje się korespondencją, a niekiedy także skrzynką e-mail. Korzystanie z biura wirtualnego jest więc w pełni legalne.

Fakt - wirtualne biuro jest tańsze od stacjonarnego

Nie ma wątpliwości, że korzystanie z biura wirtualnego generuje znacząco niższe koszty, niż zakładanie placówki stacjonarnej. Mowa tu zarówno o mniejszych opłatach za korzystanie z usługi, jak i brak konieczności zatrudniania osób koordynujących pracę w biurze. Koszty wynajmu lokalu spadają do zera, a przedsiębiorca płaci jedynie za pracę wykonaną w ramach wybranego pakietu e-biura. Warto więc, by korzystali z tej opcji przedsiębiorcy planujący obniżyć koszty swojej działalności.

Mit - wirtualne biura mogą zakładać tylko przedsiębiorcy startujący z działalnością gospodarczą

Nawiązanie współpracy z biurem wirtualnym możliwe jest na każdym etapie prowadzenia firmy. Oznacza to, że z e-biura skorzystać mogą zarówno przedsiębiorcy dopiero otwierający swoją działalność gospodarczą, jak i prowadzący ją od lat. W drugim przypadku zmiana adresu rejestracji firmy wiąże się z korektami dokumentacji firmowej oraz konieczności aktualizacji adresu korespondencyjnego w kontaktach z kontrahentami. Nie oznacza to jednak, że przejście z biura stacjonarnego na wirtualne jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie - można się na to zdecydować.

Przedsiębiorcy decydują się na wirtualne biuro Warszawa nie tylko dla obniżenia kosztów prowadzonej działalności, ale także, by zdjąć ze swoich barków obowiązek organizacji pracy w stacjonarnej placówce. Korzystanie z e-biura jest w pełni legalne, a rejestrowanie firmy w prestiżowych lokalizacjach biznesowych niesie duże walory wizerunkowe!