Niestety kobiety, które planowały poród w jednym z najpopularniejszych krakowskich szpitali, będą musiały zmienić plany. Szpital wstrzymuje przyjmowanie ciężarnych kobiet.

"W trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych przyszłych ciężarnych pacjentek z przykrością musimy poinformować, że decyzją sanepidu wstrzymujemy porody w naszym szpitalu do odwołania. Liczymy na to, że funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wznowimy z końcem tygodnia - 3-4 kwietnia br. Prosimy śledzić informacje na bieżąco."

Taką informację przekazała dyrekcja Szpitala Żeromskiego w Krakowie. Decyzja jest wynikiem potwierdzenia u jednej z pielęgniarek odziału położniczego koronawirusa.

Na dzień dzisiejszy trzy oddziały w tym szpitalu są zamknięte, chodzi o odział ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych i neurologii. Dodatkowo oddział położniczy zostanie zdezynfekowany, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia dla ciężarnych.

- Sytuacja, z którą boryka się teraz każdy szpital jest bardzo dynamiczna, ale staramy się robić co w naszej mocy i służyć pomocą. Pacjentki mogą dzwonić z pytaniami do pełnomocnika ds. praw pacjentów - pod nr 603 982 268.