Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Badanie z wykorzystaniem dronów – jak wpływają na wysokość plonów?

Ewolucja rolnictwa trwa od tysiącleci. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę z zakresu uprawy ziemi, dzięki czemu jesteśmy w stanie generować większe zyski. Pomagają nam w tym nowoczesne technologie. Co dokładnie okazuje się przydatne?

Rolnictwo precyzyjne – czym jest?

Człowiek trudni się rolnictwem od tysięcy lat. Przez cały ten czas nieustannie ono ewoluowało. Początkowo uprawiano ziemię z wykorzystaniem wyłącznie siły rąk ludzkich i prostych narzędzi. Z czasem zaczęto wspomagać się zwierzętami, a później specjalistycznymi narzędziami i maszynami. Zmianie ulegały także metody uprawy ziemi. Każdy z nas słyszał chociażby o płodozmianie czy trójpolówce. Dziś wiemy też o wiele więcej na temat nawadniania upraw czy ich nawożenia. Nowoczesne technologie ewoluują, a wraz z nimi współczesne rolnictwo. Pozwalają one gospodarzom na gromadzenie danych, o których mogli do tej pory wyłącznie pomarzyć. Nowoczesne rozwiązania określono mianem rolnictwa precyzyjnego. Co ważne, można z nich korzystać w każdym gospodarstwie rolnym, niezależnie od jego wielkości.

Badanie z wykorzystaniem dronów – na czym polega?

W ramach tych działań jesteśmy w stanie lepiej poznać nie tylko charakterystykę roślin, ale i gleby. Badanie z wykorzystaniem dronów łączy w sobie nowoczesną technologię z dobrze znanymi metodami pomiarowymi. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat https://rolnictwoprecyzyjne.eu/badania-rolne/. Drony umożliwiają szybkie sprawdzenie stanu wszystkich upraw. Dzięki wykonanym przez nie zdjęciom możemy szybko zlokalizować problematyczne rejony i wdrożyć odpowiednie działania. Badanie z wykorzystaniem dronów pozwalają również określić kondycję roślin. Dzięki tak cennym informacjom możemy ograniczyć nawożenie upraw wyłącznie do miejsc, które tego wymagają. To z kolei przełoży nam się na większe oszczędności. Lepsza kondycja roślin wiąże się natomiast z większymi plonami, a co za tym idzie – także zyskami. Dlatego warto poszukać firmy w regionie, które oferuje wdrażanie tego typu rozwiązań. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas.