Marcowe zajęcia edukacyjne w MIM
Fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej 

Magnetyczna galaretka

Sobota, 7 marca, godz. 13.00-14.00
W czasie zajęć dzieci poznają pojęcie magnetyzmu oraz zjawiska z nim związane. Dowiedzą się między innymi, dlaczego kompasy wskazują północ, jaki jest największy magnes na Ziemi oraz jak bociany odnajdują drogę do domu. Poprzez szereg eksperymentów przybliżone zostaną także: budowa, właściwości i zastosowanie magnesów. Na koniec uczestnicy wykonają magnetyczną galaretkę o niezwykłych właściwościach fizycznych.
Zajęcia dla rodzin z dziećmi od 7 lat.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Zajęcia płatne.

Muzealny Dzień Kobiet

Niedziela, 8 marca, godz. 13.00-14.00
W Dzień Kobiet Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza większe i mniejsze kobietki na zajęcia, podczas których dowiedzą się jak zrobić naturalne kosmetyki. Każda z uczestniczek będzie mogła samodzielnie wykonać własne kolorowe muffinki do kąpieli oraz ozdobne mydełka glicerynowe. 
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Zajęcia w cenie biletu wstępu na wystawę.

Wiosenna karta

Sobota, 14 marca, godz. 13.00-14.30
„Wiosenna karta” to lekcja o budzącej się przyrodzie, jej strukturach, kolorach, życiu. Dzieci poznają technikę druku wypukłego w dwóch odsłonach – tworzenia ilustracji i drukowania liter. Aby stworzyć ilustracje, wykorzystane zostaną albumy botaniczne, łacińskie zapiski o roślinach i zwierzętach. Każda wydrukowana karta uzupełniona zostanie tłoczeniem liter.
Lekcja muzealna dla dzieci od 8 lat.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Zajęcia płatne.

Graficzne zapiski

14 marca, godz. 15.30-17.30
Spotkanie, podczas którego uczestnicy poznają technikę suchego tłoczenia przy użyciu linorytu. Do wykonania grafiki użyte będą książki i reprodukcje związane z wiosennym przebudzeniem. Ważna informacja – by wykonać pracę, nie trzeba umieć rysować. Każda grafika dodatkowo będzie miała wybity napis na tzw. bostonce, czyli manualnej prasie Gutenberga.
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży.
Zajęcia płatne.

Las w żarówce

Sobota, 21 marca, godz. 13.00-14.00
Woda zajmuje ok. 71 procent powierzchni Ziemi, ale gdyby ją zebrać, zmieściłaby się w kuli o średnicy zaledwie 1385 km. Skąd w ogóle wzięła się woda? Jaka jest jej rola dla środowiska naturalnego i dlaczego od miliardów lat nieustannie krąży w przyrodzie? Na zajęciach organizatorzy odpowiedzą na te i inne pytania. Dodatkowo uczestnicy wykonają miniekosystem zamknięty w szkle. Wykorzystując zużyte elementy oświetlenia, stworzą niepowtarzalny las w żarówce.
Zajęcia dla rodziny z dziećmi od 7 lat.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Zajęcia płatne.

Dodatkowo w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00 i 15.00 w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbywają się zajęcia w strefie kreatywności „Miasto w budowie”.

Rezerwacja pod nr tel. 12 428 66 00 wew. 11 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.