Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Konserwacja dużych powierzchni płaskich wymaga nowoczesnego sprzętu, który ułatwia czyszczenie oraz usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń. Dobrym i powszechnie wybieranym rozwiązaniem jest szorowarka do podłóg, z pomocą której możemy szybko i swobodnie zadbać o nienaganną czystość podłóg. Czym charakteryzują się takie maszyny? Jakimi czynnikami powinniśmy się kierować, aby wybrać dobry sprzęt dostosowany do naszych potrzeb?

Automatyczne szorowarki do dużych powierzchni

Są to specjalistyczne urządzenia wyposażone w napęd oraz tarcze z odpowiednimi nakładkami czyszczącymi. Ze względu na swoje gabaryty, są przystosowane do sprzątania powierzchni rzędu kilkuset lub kilku tysięcy metrów kwadratowych. Sprawdzają się doskonale we wszystkich obiektach, w których ze względu na metraż, manualne sprzątanie jest zbyt kosztowne i mało efektywne.

Do dyspozycji klientów pozostaje szeroki wybór różnorodnych szorowarek dostosowanych na każdego rodzaju obiektu. Warto zatem zwrócić uwagę na podstawowe kryteria w specyfikacji pracy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrana szorowarka do podłóg rzeczywiście spełni nasze indywidualne oczekiwania.

Rodzaje dostępnych urządzeń czyszczących

Szorowarki w gruncie rzeczy możemy podzielić na dwie grupy: prowadzone przez operatora oraz z operatorem siedzącym. Pierwsze maszyny są wyposażone w napęd i dysponują uchwytem do prowadzenia przez operatora idącego za urządzeniem. Szorowarka jednotarczowa dobrze sprawdza się w przypadku nieco mniejszych powierzchni, w których znajdują się liczne korytarze o szerokości 1-1,5 metra. Można nimi wygodnie operować na ciasnych przestrzeniach.

Z kolei nowoczesne szorowarki do podłóg z operatorem siedzącym to specjalne wózki dysponujące zwykle dwoma tarczami do sprzątania. Ich wydajność jest znacznie większa, podobnie jak wygoda z perspektywy operatora, który zasiada na miękkim fotelu za pulpitem sterowniczym. Tego typu urządzenia lepiej sprawdzają się w przypadku przestronnych powierzchni z korytarzami szerokimi na kilka metrów. Wówczas, taka szorowarka może swobodni pokonywać duże dystanse. Jej wydajność sięga nawet ponad 4,000 m2.

Z napędem spalinowym czy akumulatorowym?

Bardzo ważnym czynnikiem jest także wybór napędu w wybranej maszynie. Urządzenia z napędem silnikowym są bardziej praktyczne, ale emitują szkodliwe substancje, a zatem, nie mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Maszyna do czyszczenia podłóg z akumulatorem elektrycznym wykazuje się większą energooszczędnością oraz ekologicznością. Wymaga jednak regularnego ładowania akumulatorów. Na szczęście, w przypadku najbardziej wydajnych maszyn, jeden akumulator często pozwala na ponad 8 godzin pracy bez przerwy.

Gdzie można zakupić profesjonalny sprzęt czyszczący?

Szorowarki są potrzebne w marketach, halach i zakładach przemysłowych, magazynach, a także placówkach oświaty oraz służby zdrowia. Oczywiście niewielka szorowarka jednotarczowa doskonale sprawdzi się także w przypadku potrzeb prywatnych. Ze względu na jej niewielkie gabaryty, możemy wygodnie przewieźć ją w bagażniku.

Szeroki wybór produktów proponuje nam renomowana firma Hako, która dostarcza sprzęt od najlepszych, światowych producentów. Zakupiona tu szorowarka do podłóg przez wiele lat będzie odznaczać się nienaganną pracą oraz jakością sprzątana na najwyższym poziomie. Dużym plusem jest możliwość złożenia zamówienia przez Internet.

Szorowarka do podłóg – w jaki sposób możemy wybrać właściwe urządzenie?