Warto pamiętać o oponach częściej, niż dwa razy w roku podczas wymiany na letnie lub zimowe. Czyste opony to nie tylko kwestia wyglądu, to przede wszystkim odpowiednia przyczepność – kluczowa dla bezpieczeństwa jazdy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo możemy przedłużyć żywotność ogumienia – w dzisiejszym wpisie omówimy rodzaje środków do czyszczenia opon oraz ich zastosowanie.

Jak czyścić opony?

Czyszczenie opon przypomina nieco najczęściej wykonywany zabieg, jakim jest mycie karoserii – pamiętajmy jednak, że inne środki nadają się do mycia i zabezpieczania lakieru, a inne do opon! Środki do czyszczenia opon pomagają pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń, ale także przedłużają życie gumy, a więc poprawiają bezpieczeństwo i pozwalają na dłuższe i bezpieczniejsze użytkowanie. Warto więc wybrać odpowiedni żel lub piankę. Zmycie zanieczyszczeń z powierzchni opony poprawia wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – pozbywamy się warstwy brudu, izolującej oponę od podłoża. Czyszcząc opony, warto przy okazji zadbać o czystość felg. Jeżeli nie przepadacie za zapachem typowej chemii, mamy dla Was dobrą wiadomość – wiele dostępnych środków ma umilający pracę zapach wiśni lub kawy. Do nakładania środków polecamy szczotki, gąbki lub ściereczki.

Konserwacja

Czy wiecie, że zadbane opony mogą służyć o wiele dłużej i zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo jazdy? Chwila po wyczyszczeniu opon jest najlepszym momentem, by zadbać o stan gumy – nakładając środek na czyste opony mamy pewność, że dobrze się przyjmie i zapewni skuteczną ochronę. Polecamy zarówno środki do pielęgnacji, jak do nabłyszczania – smoliście czarne opony będą pięknym akcentem każdego samochodu. Dbając o opony zawsze sprawdzajmy, czy danym środkiem można pokryć całą powierzchnie opony – niektóre środki nadają się do pielęgnacji bieżników, inne są zalecane do nabłyszczania powierzchni bocznej.

Środki do czyszczenia opon – gdzie warto je kupić?

Błyszczące felgi

Skoro już zadbaliśmy o opony, to warto poświęcić chwilę także na odświeżenie felg. Dzięki szerokiemu wyborowi środków do czyszczenia i nabłyszczania felg z różnych materiałów każdy znajdzie coś, co sprawi, że felgi będą lśnić nowością.

Jak dobrać odpowiedni środek do czyszczenia opon?

Wybierając odpowiedni środek do czyszczenia opon warto kierować się przede wszystkim stanem naszych opon. Jeżeli dawno nie były czyszczone, warto zadbać o środki do czyszczenia opon, które pomogą skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń. Znajdziesz je np. w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Pielegnacja-opon-890.html. Jeżeli regularnie poddajemy je czyszczeniu, możemy wybrać łagodniejszy preparat. W obu wypadkach warto jednak zadbać o konserwację – dzięki temu opony posłużą nam dłużej i wolniej będą ulegały zanieczyszczeniu.