Jaki kominek do domu wybrać?

Kominek jest czymś co coraz częściej spotykamy w naszych domostwach. Decydujemy się na taki wybór nie tylko ze względów estetycznych, dekoracyjnych czy wizualnych. Często jest to również rodzaj wsparcia naszego ogrzewania lub wręcz jego zastąpienia. Na rynku istnieje wiele rodzai kominków, które mogą skutecznie sprostać naszym wymaganiom. Jaki kominek powinieneś wybrać do swojego domu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i głównie zależy od Twoich własnych oczekiwań. Poniżej postaramy się przedstawić kilka propozycji, które na pewno Ci się spodobają.

Kominek z wkładem

Jest to jeden z najbardziej popularnych kominków. Taka wersja nie tylko będzie mogła być wizualnym aspektem naszej aranżacji, ale również świetnym wsparciem grzewczym dla istniejącej już instalacji grzewczej. Decydując się na kominek z wkładem jesteś w stanie skutecznie ogrzewać pomieszczenie lub nawet cały dom w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli wybierzesz kominek z płaszczem wodnym – wówczas będziesz w stanie ogrzewać wodę użytkową w swoim domu. Jak widać może być to świetne i efektywne ogrzewanie Twojego domu. Jeśli jesteś z Katowic i poszukujesz dobrego kominka, zajrzyj na https://www.komineczki.com.pl/

Kominek tradycyjny

Kominek tradycyjny jest mniej skutecznym rozwiązaniem jeżeli chodzi o chęć ogrzewania domu. Jego otwarta struktura powoduje, że większość wydzielanego ciepła odprowadzana zostaje poprzez komin. Sprawia to, że ogrzewać jesteśmy w stanie tylko i wyłącznie pobliże takiego kominka. Jest to jednak świetne rozwiązanie wizualne, które będzie idealnie komponowało się z bardziej tradycyjnymi i klasycznymi aranżacjami salonu czy sypialni. Jeżeli stawiasz na aspekt wizualny – taki kominek jest jak najbardziej dla ciebie!

Piec kaflowy

Piec kaflowy jest rozwiązaniem niezwykle wydajnym, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu. Materiały akumulacyjne świetnie zbierają ciepło i pozwalają na oddawanie ciepła nawet na długo po wypaleniu ognia w palenisku. Może być to również rozwiązanie aranżacyjne – w zależności na kompozycję na jaką się zdecydujemy. Kafle są bowiem bardzo podatne na wszelkie zmiany dekoracyjne.

Moc kominka

Pamiętaj, że wybierając kominek koniecznie musisz zwrócić uwagę na jego moc! Nieodpowiednio dobrana spowoduje, że nie będzie to wydajne rozwiązanie. Zbyt mała będzie niewystarczająca to satysfakcjonującego ogrzewania domu, a zbyt wielka spowoduje przegrzewanie się pieca. Przyjęło się, że na 10-12 m2 pomieszczenia o wysokości 2,5 metra potrzebujemy przynajmniej mocy 1kW. Wartość ta jest jednak zależna od wielu czynników i odpowiedni parametr pomoże wybrać nam odpowiedni specjalista. Aktualnie oferowane usługi są jak najbardziej kompleksowe – dlatego dobra firma zaoferuje pomoc w wyborze, wycenę, montaż jak i późniejszy serwis naszego kominka. Jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie to koniecznie wybieraj zaufane rozwiązania!

Jak widać rozwiązań kominkowych jest wiele. Konkretny wybór zależy od Twoich własnych oczekiwań. Warto zaznaczyć, że niektóre rozwiązania są niemożliwe w konkretnych przypadkach. Dlatego Twój dom czy pomieszczenie musi spełniać określone parametry do montażu konkretnego sprzętu.