Na początku października br. policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie udali się w rejon Swoszowic, gdzie zamieszkiwać miała osoba posiadająca duże ilości narkotyków.

Na miejscu kryminalni po krótkotrwałej obserwacji zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Wylegitymowali go potwierdzając, że jest to podejrzewany 28-latek, po czym przeszli do jego mieszkania. W lokalu była 22-letnia partnerka mężczyzny.

W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli słoik oraz aluminiową folię z zawartością suszu roślinnego, waga elektroniczna oraz kilkanaście sztuk telefonów komórkowych. Chwilę później w mieszkaniu pojawił się kolejny mężczyzna, Policjanci podejrzewali, że również on może posiadać zakazane substancje. Początkowo 29-latek nie chciał się przyznać jakim środkiem transportu dotarł na miejsce, jednak policjanci szybko zlokalizowali jego samochód. Jak się okazało, w pojeździe ukryta była kolejna partia narkotyków w postaci suszu roślinnego, białego proszku oraz kilkunastu tabletek w żółtym kolorze. Dodatkowo kryminalni jeszcze tego samego dnia odwiedzili mieszkanie 22-latki, gdzie również znaleźli narkotyki. Wszystkie środki odurzające zostały zabezpieczone i przebadane za pomocą testerów narkotykowych. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do Komisariatu Policji VI w Krakowie. W sumie policjanci ujawnili ponad 2200 gramów suszu roślinnego, prawie 48 gramów kokainy oraz 26 tabletek ecstasy. Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie oraz przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto młodszy z nich odpowie za udzielanie środka odurzającego innej osobie. Wobec 28 oraz 29-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Kobieta natomiast usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grożą 3 lata więzienia. Podejrzana została objęta dozorem Policji.