Odmładzanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. A co najważniejsze – można całkowicie zrezygnować z inwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem skalpela, nie rezygnując jednocześnie ze skutecznego odmładzania. Zabiegi odmładzające na twarz pomagają uzyskać długotrwały efekt rewitalizacji skóry, który jest na tyle naturalny, że trudno dopatrzeć się ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Ogromną popularnością cieszy się odmładzanie skóry laserem, ale także zabiegi mezoterapii igłowej, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące czy zabiegi biostymulacji skóry. Zabiegi te można wykonywać samodzielnie lub w postaci terapii łączonej, obejmującej co najmniej dwa różne zabiegi anti – aging.

 

Odmładzanie twarzy laserem

Laserowe odmładzanie skóry to doskonały sposób na odmładzanie bez skalpela, które w bezpieczny i niezwykle skuteczny sposób umożliwia usunięcie wszelkich oznak upływającego czasu, a także spowolnienie procesów starzenia się skóry. Taka zaawansowana kuracja anti – aging może być realizowana z wykorzystaniem rozmaitych typów lasera – lasera frakcyjnego ablacyjnego, lasera frakcyjnego nieablacyjnego oraz termoliftingu NIR.

Laser frakcyjny ablacyjny Alma Harmony iPIXEL https://neonia.com.pl/laseroterapia/laser-frakcyjny-resurfacing/ działa najskuteczniej, generując kompleksowy resurfacing skóry. Emitowane przez laser mikrowiązki światła prowadzą do powstania mikroskopijnych uszkodzeń, które otoczone są nienaruszona tkanką. Dzięki temu pobudzane są zaawansowane procesy regeneracyjne, stymulowana jest synteza włókien kolagenowych. Ostatecznie efekty zabiegu odmładzania twarzy laserem ablacyjnym to:

- ujędrnienie skóry

- wzrost gęstości skóry

- redukcja zmarszczek

- rozjaśnienie przebarwień

- usuwanie drobnych blizn

Warto podkreślić, że laser tego typu doskonale sprawdzi się nie tylko w zabiegach odmładzania twarzy, ale także innych okolic ciała – szyi i dekoltu, dłoni czy skóry na brzuchu czy biuście. Na efekt całkowitej regeneracji skóry i jej przebudowy należy poczekać około miesiąca, a dla podtrzymania efektu odmłodzenia zalecane jest wykonanie serii 3 – 5 zabiegów.

Z racji faktu, iż podczas zastosowania lasera ablacyjnego dochodzi do przerwania ciągłości skóry, po zabiegu skóra goi się przez kilka dni. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na taką rekonwalescencję, a jednocześnie mogą pozwolić sobie na wykonanie nieco większej ilości zabiegów, doskonałym rozwiązaniem jest laser frakcyjny nieablacyjny Alma Harmony XL Pro Clearlift. Laser ten – w przeciwieństwie do lasera ablacyjnego – nie przerywa ciągłości naskórka, działa natomiast na poziomie skóry właściwej, czyli na głębokości 3 – 4 mm. Powierzchnia skóry zostaje zatem nienaruszona, zaś w skórze właściwej pobudzona zostaje synteza włókien kolagenowych i elastynowych. Laser ten skutecznie usuwa oznaki starzenia – utratę wiotkości, zmarszczki czy przebarwienia. Nie wymaga rekonwalescencji, może być wykonany o każdej porze roku; należy wykonać co najmniej kilka zabiegów.

Zabieg Termoliftingu  NIR https://neonia.com.pl/laseroterapia/termolifting-nir/ także działa w obrębie głębokich warstw skóry, generując efekt termiczny i obkurczenie włókien kolagenowych. Dzięki temu dochodzi do ujędrnienia skóry i poprawy jej architektury. Ten całkowicie nieinwazyjny zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a przeprowadzenie serii kilku zabiegów pozwala uzyskać efekt odmłodzenia utrzymujący się do roku.

 

Odmładzanie twarzy osoczem bogatopłytkowym i fibryną

Osocze bogatopłytkowe https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/ i fibryna to niezwykle skuteczne zabiegi odmładzające, wykorzystujące materiał biologiczny pobrany od pacjenta. Dzięki temu te zabiegi odmładzające na twarz, szyję, dekolt i inne obszary skóry są całkowicie bezpieczne i nie prowadzą do powstania efektów ubocznych. Na drodze odwirowania krwi pobranej od pacjenta uzyskiwany jest koncentrat płytek krwi i czynników wzrostu – pozyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest w płytsze i głębsze warstwy skóry. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu stymulują fizjologiczne procesy regeneracji i rewitalizacji skóry. Natomiast osoby potrzebujące bardziej zaawansowanego odmłodzenia i długotrwałej stymulacji skóry mogą zdecydować się na zabieg wykorzystujący fibrynę. Ten preparat różni się od osocza bogatopłytkowego zawartością włókien fibryny tworzących trójwymiarową sieć, stopniowo uwalniającą związki aktywne, a także obecnością komórek macierzystych.

Obydwa zabiegi umożliwiają odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, wiotkości skóry, przebarwień, przywrócenie kolorytu i blasku. Warto wykonać serię kilku zabiegów powtarzanych w odstępach 3 – 4 tygodni.

 

Odmładzanie twarzy z zastosowaniem wypełniaczy

Medycyna estetyczna oferuje kilka bardzo skutecznych wypełniaczy, które służą nie tylko uzupełnieniu objętości twarzy i wypełnieniu zmarszczek, ale także pobudzeniu metabolizmu skóry i zaawansowanej poprawy jej jakości. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest zarówno do wygładzania głębokich zmarszczek i bruzd, ale także uzupełnieniu objętości tkanek, które podlegają redukcji wraz z upływem lat. Taki zabieg wolumetrii https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/wolumetria-twarzy/ umożliwia przywrócenie właściwych proporcji twarzy i skorygowanie zaburzonego owalu, co zapewnia spektakularny, zauważalny natychmiast efekt odmłodzenia. Efekt ten utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy.

Z kolei hydroksyapatyt wapnia to wypełniacz działający dłużej – nawet do dwóch lat. Po wprowadzeniu wypełniacza w wybrane obszary twarzy zauważalny jest natychmiastowy efekt wolumetryczny, zaś efekt długotrwały wynika z pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Preparaty Crystalys i Radiesse zawierające hydroksyapatyt wapnia z powodzeniem stosowane są w celu odmładzania twarzy, a także dłoni.

Wyjątkowe właściwości biostymulacji skóry i zaawansowanego odmładzania wykazują kolejne wypełniacze – zawierający atelokolagen preparat Linerase oraz zawierający polikaprolakton preparat Ellanse. Każdy z tych wypełniaczy zapewnia długotrwały efekt ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i bruzd oraz modelowania twarzy. Największą zaletą odmładzania twarzy z wykorzystaniem wypełniaczy jest możliwość uzyskania zarówno natychmiastowych, jak i długotrwałych efektów odmłodzenia przy minimalnej inwazyjności zabiegu – wystarczy kilka nakłuć skóry.

 

Odmładzanie twarzy nićmi liftingującymi

Nici PDO zapewniają zaawansowany lifting niechirurgiczny twarzy, a także innych obszarów ciała. U osób ze znaczną wiotkością skóry i wynikającym z niej zaburzeniem owalu twarzy, nici liftingujące https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/nici-liftingujace-pdo/ umożliwiają natychmiastowe skorygowanie takich niepożądanych oznak upływającego czasu jak:

- opadające brwi

- worki pod oczami

- bruzdy nosowo – wargowe

- bruzdy marionetki

- opadające policzki i tzw. chomiki

- głębokie zmarszczki na czole

Nici liftingujące wyposażone są w drobne haczyki, które zakotwiczają się w tkance i podciągają skórę. Nici doskonale współpracują z mimiką twarzy, zatem efekt odmładzania jest niezwykle naturalny. Po zabiegu pozostają jedynie niewielkie nakłucia skóry, które szybko się goją i nie pozostawiają blizn; nici podlegają z kolei biodegradacji, jednak efekt liftingu utrzymuje się przez wiele miesięcy, gdyż w miejscu wprowadzenia nici dochodzi do nasilenia procesów syntezy włókien kolagenowych.

 

Zabiegów odmładzających jest znacznie więcej a wszystkie można znaleźć na: https://neonia.com.pl/