Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Już w niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się druga edycja biegu „Zielona 5”. To impreza sportowa, która towarzyszy festiwalowi filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival. Malownicza, pięciokilometrowa trasa poprowadzi bulwarami Wisły – obok Wawelu, muzeum Manggha, a także kładką o. Bernatka, łącząc urokliwe dzielnice miasta i zapewniając biegaczom niezapomniane doznania estetyczne.

„Zielona 5” – pobiegnij dla klimatu!
Fot. materiały prasowe

Trasa biegu - start o godz. 16.00:

Start w miasteczku festiwalowym na bulwarze Czerwieńskim (na wysokości ul. Smoczej), bulwar Kurlandzki, kładka o. Bernatka, bulwar Podolski, most Retmański, bulwar Wołyński, most Dębnicki, bulwar Czerwieński, meta w miasteczku festiwalowym.

„Zielona 5” to nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale też promocja zrównoważonego rozwoju opartego o zielone wartości. Każdy uczestnik otrzyma ekologiczny pakiet startowy zawierający m.in. jabłko, baton energetyczny, buffkę, ekotorbę i numer startowy ze specjalnym hologramem, który w dniu biegu będzie uprawniał do darmowych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie. Dla każdego uczestnika przewidziany jest także ekomedal oraz woda w puszkach, które będą w trakcie biegu zbierane przez wolontariuszy i poddane następnie recyklingowi.

Zapisy do 15 sierpnia na stronie internetowej biegu. W dniu zawodów dla chętnych zostanie udostępniona dodatkowa pula miejsc.

Szczegółowy regulamin i informacje znajdują się na stronie internetowej zielona5.pl.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.