Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Obecnie programiści cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców. Co ciekawe, na większości portali ponad połowa ofert pracy w branży IT jest skierowana właśnie do nich. Ta branża rozwija się w bardzo szybkim tempie nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Z tego właśnie wynika ciągłe, bardzo duże zapotrzebowanie na programistów.Kto jest poszukiwany na rynku pracy?

Zacznijmy od analizy wymagań, które stawiają pracodawcy. Poszukiwani są między innymi młodsi, jak i bardziej doświadczeni programiści znający systemy i języki takie jak np. .Net oraz JAVA. Najważniejszą kwestią jest wiedza na temat języków programowania oraz posiadanie kwalifikacji poświadczających posiadane umiejętności. W ostatnich rankingach podaje się, że programiści zajmują szóste miejsce, jeśli chodzi o najbardziej poszukiwane zawody i ich niedobory w branży. To istotna informacja dla każdego, kto zastanawia się nad nauką programowania.Co warto umieć, by szybko znaleźć pracę w IT?

Coraz więcej ofert kieruje się do programistów tworzących rozwiązania na urządzenia mobilne. Warto więc inwestować w naukę tych języków programowania, które są wykorzystywane do tworzenia aplikacji mobilnych. Niezmiernie istotne jest doświadczenie. Coraz bardziej potrzebne i popularne są na przykład usługi „w chmurze”, co sprawia, że warto specjalizować się i kształcić w taki sposób, by rozumieć i potrafić tworzyć systemy funkcjonujące bez względu na lokalizację użytkujących je pracowników.

Pracodawcy oferują coraz bardziej konkurencyjne wynagrodzenia, co sprawia, że kształcenie się w kierunku programisty jest naprawdę warte uwagi. Korporacje międzynarodowe rywalizują o programistów, co przejawia się w zwiększaniu liczby przywilejów dla zatrudnianych specjalistów. Ci wszyscy, którzy dziś chcą uczyć się programowania po to, by w przyszłości stać się doświadczonym specjalistą, mają do dyspozycji wiele różnego typu kursów. Na szczególną uwagę zasługuje oferta dostępna na https://it-academy.pl/, której twórcy prócz przekazania wiedzy zapewniają zajęcia praktyczne oraz wsparcie po zakończeniu kursu. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej możliwości, mogą postarać się o dofinansowanie. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na stronę projektu.