Twoje usta są małe i asymetryczne? Chcesz, aby były pełne i miały wyraźny kontur? Skorzystaj z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego!

Modelowanie i powiększanie ust to zabieg, który od lat cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Można skorzystać z niego również w Polsce w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

 

 • Powiększanie ust – co to jest?
 • Kiedy warto wybrać się na zabieg?
 • Przebieg zabiegu powiększania ust
 • Przeciwwskazania do zabiegu
 • Ile kosztuje powiększenie ust?
 • Gdzie wykonać zabieg powiększania ust?

 

Powiększanie ust – co to jest?

Zabieg powiększania ust to specjalny rodzaj zabiegów zaliczanych do medycyny estetycznej, którego głównym celem jest nadanie ustom pożądanego wyglądu.

Najczęściej powiększanie ust prowadzone jest wspólnie z ich modelowaniem – modelowanie ust pozwala wtedy na nadanie im odpowiedniego kształtu, na przykład przy widocznej asymetrii pomiędzy górną a dolną wargą.

W powiększaniu ust stosuje się kwas hialuronowy – jest to naturalny związek występujący także w organizmie człowieka, w tym głównie w skórze. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za właściwy poziom jędrności oraz nawilżenia skóry, nadając jej gładkość i objętość.

Zabieg powiększania ust prowadzi lekarz medycyny estetycznej – specjalista posiadający odpowiednie przygotowanie w tej dziedzinie. Jest to zabieg małoinwazyjny, który nie wymaga szczególnego przygotowania i rekonwalescencji ze strony pacjentki. Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg ma odwracalne efekty – najczęściej zaleca się powtarzanie go co 6-9 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji.

 

Kiedy warto wybrać się na zabieg?

Modelowanie i powiększanie ust to zabieg, który na pewno przypadnie do gustu każdej kobiecie, która nie jest w pełni zadowolona z wyglądu swoich ust.

W tym przypadku medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie, które pozwala na niemalże natychmiastową oraz długotrwałą poprawę wyglądu ust – bez potrzeby stosowania kosmetyków kolorowych.

 

Wskazania do zabiegu:

 • powiększenie ust
 • wyrównanie asymetrii
 • nadanie odpowiednich proporcji ustom
 • podniesienie kącików ust
 • słabo zarysowany kontur ust

 

Przebieg zabiegu powiększania ust

Zabieg powiększania ust wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej po wstępnej konsultacji z pacjentką. Podczas niej lekarz medycyny estetycznej bada usta oraz dobiera odpowiednią ilość i rozmieszczenie preparatu w ustach, by uzyskać optymalny efekt zgodnie z życzeniem pacjentki.

Do zabiegu stosuje się kwas hialuronowy pakowany w jednorazowe ampułki. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie przestrzeni zabiegu, ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe. Jako znieczulenie stosuje się specjalne kremy lub znieczulenia miejscowe – dentystyczne. Następnie lekarz bardzo cienką igłą wprowadza preparat w wyznaczone miejsca.

Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być zaczerwienione i opuchnięte. Mogą pojawić się także niewielkie krwiaki i opuchlizna, ale objawy te najczęściej znikają po kilku dniach.

Rezultat zabiegu widoczny jest praktycznie od razu, ale na ostateczny efekt należy zaczekać kilka tygodni, gdy kwas hialuronowy odpowiednio się ułoży. Może być koniczne wykonanie drobnych poprawek.

W większości przypadków efekty zabiegu powiększania ust utrzymują się przez około 6 miesięcy. Następnie kwas hialuronowy jest neutralizowany przez organizm, co powoduje powrót ust do dawnego wyglądu. Po tym czasie zabieg można wykonać kolejny raz.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • zapalenia i infekcje skóry w miejscu zabiegu, na przykład aktywna opryszczka
 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • schorzenia autoimmunologiczne
 • leczenie określonymi antybiotykami

 

Ile kosztuje powiększenie ust?

Powiększanie ust i modelowanie ust to zabieg, którego koszt zależny jest przede wszystkim od oczekiwanego efektu, co powiązane jest z kolei z ilością wykorzystanego w jego trakcie kwasu hialuronowego.

W większości przypadków należy liczyć się z kosztami od około 800 złotych aż do ponad 2 000 złotych.

Dokładne ceny zabiegu można znaleźć na stronach internetowych klinik i gabinetów posiadających go w swojej ofercie, a także można uzyskać je w trakcie konsultacji.

 

Gdzie w Krakowie wykonać zabieg powiększania ust?

Dzisiaj zabieg powiększania ust oraz ich modelowania można wykonać w niemalże każdym większym mieście, w którym działają kliniki i gabinety medycyny estetycznej. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto sprawdzić ją bliżej, aby mieć pewność, że rzeczywiście będzie to dobry wybór. Opinie można znaleźć dzisiaj także przez internet.

Należy także unikać powiększania ust poza gabinetami i klinikami medycyny estetycznej, przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania i warunków do wykonania zabiegu. Istnieje duże ryzyko, że zabieg zakończy się niepowodzeniem i może spowodować powstanie infekcji lub deformacji ust.

Wartą polecenia kliniką jest Klinika Medycyny Estetycznej MAGNOPERE z Krakowa, która specjalizuje się w zabiegach powieszania i modelowania ust oraz innych zabiegach medycyny estetycznej. Zapraszamy!