Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

 

Aktualnie w wypadku większości typów biznesów, ciężko o prawidłowe funkcjonowanie bez posiadania samochodu służbowego. Spora liczba przedsiębiorców, którzy chcą dokonać finansowania pojazdu, mają do wyboru tradycyjny zakup za gotówkę, leasing oraz zyskujący na popularności wynajem długoterminowy.

W każdej metodzie finansowania samochodu należy spełnić pewne warunki, ale też wypadku wszystkich mamy możliwość posiadać np. wymarzone Volvo v90 i inne modele, które będą dla nas dostępne w przedstawionej ofercie firmy. Decydując się chociażby na Arval – Volvo wynajem długoterminowy nie stanowi żadnego problemu.

Potrzebujesz samochodu dla swojej firmy? – Wybierz Volvo i wynajem długoterminowy!

Za gotówkę…

Chociaż może się wydawać, że kupno auta ze swoich środków (za gotówkę) to najprostsze, najtańsze i najlepsze wyjście, w dalszej perspektywie może z tego tytułu wyniknąć trochę problemów. Wystarczy, że zsumujemy dokładnie wszelkie poniesione przez nas koszty, a będzie to przede wszystkim utrata wartości auta (zaraz po opuszczeniu salonu), ubezpieczenie, serwis i opony, wówczas końcowy wydatek znacznie przewyższy kwotę, jaką zakładaliśmy na początku.

Dodatkowo, kiedy nadejdzie moment, że zechcemy zmiany samochodu na inny, będziemy zmuszeni sami odnaleźć nowego właściciela, aby odzyskać przynajmniej część pieniędzy, które zainwestowaliśmy.

Leasing

Stawiając na klasyczny leasing, mamy okazję zatrzymać pewną część środków, które przydadzą się przy innych inwestycjach. Niestety, w wypadku sporej liczby firm, które oferują tę formę usług, wymagane będzie wpłacenie własnego udziału, który może wynieść od 10 do 20% wartości samochodu. Płacąc raty leasingu każdego miesiąca, spłacamy pełną wartość pojazdu, a dzięki temu, kiedy umowa dobiegnie końca, możemy go wykupić za skromny 1%.

Jednak to wciąż naszym obowiązkiem będzie zapewnienie ubezpieczenia, wymiany opon, serwisu oraz przeglądów technicznych. W zamian za to, możemy korzystać z pojazdu bez żadnych ograniczeń co do pokonywanych kilometrów, co z pewnością daje nam sporą swobodę. Chociaż w wypadku leasingu ograniczają nas pewne ramy, w rzeczywistości możemy użytkować auto, jakbyśmy byli jego właścicielami.

Wynajem długoterminowy

Można powiedzieć, że ta opcja to swojego rodzaju auto w abonamencie. Mogą z niej korzystać małe, duże i średnie przedsiębiorstwa, natomiast możliwy jest też wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. Mimo, że istnieją pewne ograniczenia co do ilości przejechanych kilometrów, tak czy inaczej zyskamy 5 ważnych korzyści:

1. Brak wkładu własnego.

2. Miesięczne raty są bardzo niskie. Mają one pokryć utratę wartości samochodu.

3. Zyskujemy wiele rabatów od firmy. Koszty, które dotyczą przeglądów, ubezpieczenia, wymiany opon, serwisowania, likwidacji szkód i auta zastępczego, zawierają się w racie miesięcznej.

4. Nie musimy martwić się o późniejszą odsprzedaż pojazdu. To firma wynajmująca podejmuje ryzyko, że utrata wartości samochodu będzie wyższa, niż początkowo zakładano.

5. Mamy ciągły i pełny dostęp do pojazdu. Nieustannie możemy korzystać z nowego i bezpiecznego auta, natomiast kiedy dojdzie do jakiejkolwiek awarii lub szkody, natychmiast dostaniemy samochód zastępczy.

Gdy umowa dobiegnie końca, mamy prawo do wykupu wynajmowanego pojazdu. Co jest jednak zauważalne, mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Lepiej postawić na nową umowę. Jeśli bardzo interesuje nas wynajem długoterminowy kalkulator dostępny w sieci, pozwoli nam obliczyć koszty usługi.