Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

W kondensatory są w dzisiejszych czasach wyposażona jest większość urządzeń elektronicznych. Towarzyszą nam one na każdym kroku, choć nie zawsze o tym wiemy. Dziś przybliżymy nieco informacje o kondensatorach ceramicznych MLCC SMD 0603.

 

Kondensator ceramiczny MLCC SMD 0603

Kondensator MLCC SMD 0603 jest ceramicznym kondensatorem wielowarstwowym. Składa się z kilku kondensatorów umieszczonych jeden na drugim połączonych równolegle. Urządzenie znajduje zastosowanie w układach wysokich częstotliwości i służy do montażu powierzchniowego. Nie ma przy tym znaczenia, jak zostanie włączony do układu, ponieważ kondensator tego typu jest niespolaryzowany.

 

Z czego produkuje się kondensatory ceramiczne MLCC SMD?

Tego typu kondensatory to specjalistyczne produkty, które wytwarza się w określony sposób. Do ich produkcji wykorzystuje się zawiesiny drobno zmielonego dwutlenku tytanu lub tytanianiu baru wzbogaconego o cyrkon, niob, tlenek węgla i stront. Dzięki zastosowaniu tych materiałów, możliwe jest wytworzenie cząstek o określonej wielkości – czyli poniżej 10 nm.

 

Zawiesiny mieszane są ze spoiwem, czyli specjalnie dobranymi materiałami, a następnie przetwarzane na ceramiczne błony o grubości zaledwie kilku tysięcznych milimetra. To, jakiej ostatecznie będą długości, zależy od stopnia rozdrobnienia materiałów. Znaczenie ma tu również charakterystyka rozkładu wielkości ziaren cząstek ceramicznych. Producenci dokładają wszelkich starań, aby zmniejszać tę skalę jak najbardziej się da.

 

Nowoczesna nauka i technika w produkcji kondensatorów ceramicznych

W procesie produkcji kondensatorów ceramicznych wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Jest to widoczne już na etapie badań laboratoryjnych, które mają na celu ciągły rozwój metod i technologicznych procesów. Wykorzystywane są do tego celu maszyny MicroCer lub też takie, które wyposażone są w komory mielenia o zmiennej pojemności.

 

Gdzie używane są kondensatory ceramiczne MLCC SMD?

Obecnie kondensatory ceramiczne można spotkać w każdym elektronicznym urządzeniu, które zawiera obwody drukowane – a zatem znajdują zastosowanie głównie w branży elektronicznej. Co ważne, na rynku dostępne są kondensatory ceramiczne MLCC SMD 0603 produkowane w Polsce z najlepszych dostępnych materiałów.

 

Kondensator ceramiczny MLCC SMD 0603 – polski produkt na polskim rynku

Jednym z polskich producentów kondensatorów MLCC SMD 0603 jest firma MICROS, która wyróżnia się bogatym doświadczeniem w branży elektronicznej. Swoje usługi świadczy już od wielu lat. Firma MICROS to również hurtownia działająca na terenie całego kraju.