UM Kraków: Navigator Festival. Podróżnicze święto w NCK
Pod koniec marca, w Nowohuckim Centrum Kultury czeka nas kolejna edycja podróżniczego festiwalu Navigator! W programie wieczór filmowy, w sobotę warsztaty, spotkania z podróżnikami Piotrem Pustelnikiem, Mateuszem Waligórą i Dorotą Sumińską, kino sferyczne oraz koncert.
Navigator Festival jest wydarzeniem gromadzącym ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia. Impreza skierowana jest zarówno do globtroterów doświadczonych w podróżowaniu, jak i wszystkich osób, którym tematyka podróżnicza jest bliska i chciałyby rozpocząć swoją przygodę na szlaku.
W piątek, 29 marca, w ramach współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, zaprezentowane zostaną trzy filmy: Dreamland” dokument o Macieju Berbece, Mira” najlepszy film o sportach górskich Konkursu Filmowego 2018 oraz Pod ciężarem wolności” opowieść o najstarszym pokoleniu tragarzy pracujących w Tatrach Wysokich. W górską tematykę wprowadzi zgromadzonych Magdalena Miziak.
Festiwalową sobotę popularnonaukową prelekcją rozpocznie Dorota Sumińska. O życiu po Koronie” porozmawiamy z Piotrem Pustelnikiem, a Mateusz Waligóra zda relację z pierwszego samotnego przejścia Pustyni Gobi. Mikrofon przejmą także pozytywnie zakręceni Kapitan i Admirał organizatorzy wyprawy na Pik Dybowskiego.
Festiwal zwieńczy koncert. Będą to afrykańskie dźwięki w wykonaniu zespołu Moribaya oraz energetyczne warsztaty bębniarskie.
Program tegorocznej edycji został wzbogacony o warsztaty dla najmłodszych, tym samym stając się wydarzeniem dla całych rodzin. Co godzinę w sobotę, od 11.00 do 17.00, odbywać się będą kolejne warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami.
Dzieciom i młodzieży dedykowana jest także nietypowa forma kina od 11.00 będą odbywać się projekcje w namiocie sferycznym przed budynkiem NCK. Wśród propozycji między innymi: Polaris. Tajemnica nocy polarnej”, Tajemnice grawitacji śladami Alberta Einsteina” czy Kaluokahina zaczarowana rafa”.
Szczegółowy program Navigatora znajdziemy na stronie festiwalu .
Ostatnie Artykuły

Losowanie rozstrzygnie remis w programie Mieszkanie za remont

Seniorzy przejęli Więckowice. Piknik połączył scenę, zdrowie i sport

Koniec ulg dla tanich paczek. Wchodzi stała opłata 3 EUR

Lajkonik na ulicach Krakowa. Tradycja, która wciąż przyciąga spojrzenia

Rozmowa przy kawie o dialogu i romskiej codzienności w Krakowie

W Poskwitowie nowa nawierzchnia. Remont drogi wchodzi w finał

Zanim ruszą w drogę, usłyszeli o błędach, które kosztują najwięcej

W krakowskich szkołach uczniowie biorą sprawy w swoje ręce. Efekty widać od razu

Setki uczestników i policjanci z Krakowa spotkali się w Korzkwi

Borówkowa wyprawa z SCKM - dzieci zbiorą owoce, zjedzą piknik i zajrzą do Dobczyc

„Sztuka dla przebodźcowanych” - książka, która daje szkołom chwilę oddechu

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO w Krakowie 2026

Kraków uczy, jak rozmawiać ponad różnicami w szkoleniu dla edukatorów

Letnia Akademia Sztuk Walki w Krakowie - dzieci ruszą w sportową podróż
Przydatne dane teleadresowe
- TAURON Arena Kraków - kontakt, dojazd, parking i dostępność
- Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Antoniego z Padwy w Krakowie-Bronowicach Małych - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze - kontakt, godziny, zasięg, rezerwacja wizyty
- Młodzieżowy Dom Kultury im. A. Bursy w Krakowie - zajęcia, zapisy i godziny
- Kuratorium Oświaty w Krakowie - kontakt, delegatury, skargi na szkoły
