Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Niektórzy twierdzą, że mają serce jak dzwon i dobrze się czują, więc nie decydują się na wykonywanie badań. Później okazuje się, że niespodziewanie dopada ich zawał i lądują w szpitalu. Wtedy często jest za późno, aby w pełni wyleczyć serce. Konieczne jest przyjmowanie leków i regularna kontrola lekarza – a to tylko jeden z najbardziej optymistycznych wariantów. Dlatego tak ważne jest, aby często się badać! Kardiologów w Warszawie i w całej Polsce nie brakuje

Statystyki ostatnich kilkudziesięciu lat powinny dać wszystkim wiele do myślenia. Okazuje się bowiem, że od 50 lat to właśnie choroby krążenie zbierają największe żniwo. Z powodu chorób serca każdego roku umiera ok. 175 tyś osób. Jest to prawie połowa wszystkich zgonów! Dlatego tak ważne jest, aby odwiedzać miejsca takie jak Centrum Kardiologii w Warszawie, w których można wykonać szereg specjalistycznych badań, które rzucą światło na stan Twojego serca.

Centrum Kardiologii w Warszawie – badania

Badania serca można podzielić na badania inwazyjne i nieinwazyjne. Badania inwazyjne przeprowadza się wtedy, gdy badania nieinwazyjne nie wychodzą dobrze, a lekarz kardiolog w Warszawie, nie ma innych możliwości, aby zdiagnozować pacjenta. Do badań nieinwazyjnych zalicza się:

  • EKG spoczynkowe
  • Holter ciśnieniowy z 24 godzinna rejestracją
  • USG echo serca
  • Próba wysiłkowa

Do inwazyjnych badań natomiast zaliczyć można:

  • Koronografie
  • Cewnikowanie serca

Jeżeli chodzi o badania nieinwazyjne, powinna wykonywać je każda osoba, która ma problemy z sercem, lub która jest obciążona, a więc w jej rodzinie występowały kłopoty z tym narządem. Jeżeli dochodzi do jakichkolwiek bólów w klatce piersiowej, należy zgłosić się koniecznie do kardiologa w Warszawie, lub do jakiegokolwiek innego lekarza, np. lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykonania EKG spoczynkowego. Jest to najpopularniejsze badanie, jakie wykonują kardiolodzy w Warszawie. Nawet osoba zupełnie zdrowa może, a nawet powinna wykonać tego typu badanie, aby przekonać się, jaka jest kondycja serca. Jeżeli problemy z sercem się powtarzają, kardiolog w Warszawie może zalecić holter ciśnieniowy z 24 godzinnym EKG. Badanie jest wtedy bardzo dokładne i przedstawia całodobowy rytm tego narządu. Jest to świetne rozwiązanie dla tych osób, które bardzo stresują się wizytą u lekarza i wyniki badań wykonanych w tym czasie, mogą nie być miarodajne. USG echo serca pozwala na zobaczenie serca na ekranie oraz jego wszelkich zmian i uszkodzeń oraz wad. Takie badania należy wykonywać tylko w najlepszych klinikach, które dysponują sprzętem najwyższej jakości.

W skrajnych przypadkach, a więc kiedy dochodzi do ostrych niewydolności serca, zaleca się wykonanie inwazyjnych badań. Dają one bardzo jasny obraz sytuacji i są konieczne do dalszego prowadzenie leczenia. Jeżeli lekarz kieruje na tego typu badania, nie wolno ignorować swojego stanu!

Jak dbać o swoje serce?

Oprócz kontrolnych wizyt, dobry kardiolog w Warszawie zaleci z całą pewnością zmianę trybu życia. Aby kondycja serca była lepsza, należy przede wszystkim zmienić dietę. Dieta powinna być lekkostrawna. Ograniczony powinien zostać tłuszcz. Należy jeść dużo owoców i warzyw. Oleje zamienić na oliwę z oliwek. Jeżeli mięso to tylko to najwyższej jakości i delikatne, nie tłuste. Oczywiście niemniej ważny jest ruch. Działa on zbawiennie na serce. Można zacząć od codziennych spacerów, następnie wdrożyć ćwiczenia fitness lub ćwiczenia na siłowni, bieganie lub rower. To pozwoli stracić nieco kilogramów.

Czy można chcieć dla siebie czegoś złego? Oczywiście, że nie! Każdy człowiek, zupełnie naturalnie dąży do tego, co jest dla niego najlepsze. Dlaczego zatem tak mało ludzi wykonuje badania? Oczywiście, wiele osób tłumaczy się brakiem czasu i wieloma ważniejszymi sprawami na głowie – ale czy na pewno jest coś ważniejszego niż zdrowie? Placówki takie jak Centrum Kardiologii w Warszawie czekają na pacjentów!

Czy warto badać serce – centrum kardiologii w Warszawie