Przegląd twórczości kabaretu Mumio w Krakowie
W Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zespół Mumio zaprezentuje przekrojowy program zawierający najlepsze utwory z 25 lat swojej działalności artystycznej. Grupa, znana z oryginalnego podejścia do humoru, łączy w swoich spektaklach elementy teatralne, literackie i muzyczne, zwracając uwagę na ludzkie słabości z czułością i wyczuciem.
O zespole Mumio
Mumio to projekt powstały w 1998 roku z inicjatywy aktorów Jadwigi i Dariusza Basińskich oraz Jacka Borusińskiego, którzy wcześniej mieli doświadczenia w repertuarze klasycznym i współczesnym. Ich spektakl „Kabaret Mumio” szybko zdobył uznanie jako jedno z ważniejszych zjawisk na polskiej scenie kabaretowej. W ciągu ćwierćwiecza grupa wystawiła wiele spektakli, takich jak „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”.
Oprócz działalności scenicznej, członkowie Mumio angażowali się również w projekty filmowe, teatralne i reklamowe. Dariusz Basiński stworzył Radiowizję Mumio, natomiast Jacek Borusiński rozwijał projekt „Fotosłysze”, wykorzystujący umiejętność interpretacji sytuacji uchwyconych na zdjęciach.
Informacje o wydarzeniu
- Data i godzina: czwartek, 16 października 2025, godzina 19:00–20:30
- Miejsce: Kino Kijów, Al. Krasińskiego 34, Kraków
W trakcie wieczoru aktorzy Dariusz i Jadwiga Basińscy oraz Jacek Borusiński zaprezentują 25 wybranych fragmentów swojej wieloletniej twórczości, a także przedstawią nowe materiały. To okazja, by zobaczyć i usłyszeć różnorodne formy artystyczne, które przez lata charakteryzowały ten zespół.
Ostatnie Artykuły

Plotki o satanistycznym kongresie w ICE Kraków okazały się całkowicie fałszywe

Kraków celuje w mundial kobiet w ampfutbolu i chce napisać nowy rozdział tej dyscypliny

Nie tylko mundur - maturzyści z Krakowa poznali policyjną ścieżkę

Scena NCK szykuje sezon dla młodych widzów - od Maszy po Dziadka do orzechów

Górny Śląsk zabrzmiał w Faro - Ewa Wojtoń o dziedzictwie, które żyje w ludziach

KINESFERA pokazała, że młody taniec potrafi uderzyć z pełną siłą

Kraków pod policyjną kontrolą - bieg i kibice w jednym weekendzie

Gaja Grzegorzewska wyrusza śladem znaków - Kraków i Nowy Targ na literackiej trasie

Mieszkańcy zdecydują o nazwie muzeum rzek, które ma ożywić okolice Wawelu

Jaś Wędrowniczek - bajka, która bawi i uczy najmłodszych 🎭

Kraków szykuje kolejowy pakt, który ma odciążyć zatłoczone pociągi

Nowa Huta znów ruszy na rowerach i rolkach w kolorowym korowodzie

Ilustracja, która opowiada bez słów - MCK rozkłada karty

Majówka w NCK z gitarą, Beksińskim i spacerem między magnoliami
Przydatne dane teleadresowe
- Okręgowy Urząd Górniczy w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Specjalny Ośrodek Szkolno‑Wychowawczy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat Policji II w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Małopolski Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
