Od dziewięciu miesięcy w Krakowie działa Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej, w którym mieszkańcy poszkodowani, w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń losowych, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Ze względu na duże znaczenie dla mieszkańców przedsięwzięcie uzyskało partnerstwo Miasta Krakowa. Prowadząca je Fundacja Pomocy Poszkodowanym „Razem” stara się teraz o środki, z których będzie mogła sfinansować reprezentację sądową i pozasądową w konkretnych sprawach.

Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej pomaga ofiarom
Fot. pixabay.com

Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej to projekt, który ma pomagać pokrzywdzonym w jak najszybszym powrocie do pełnej aktywności życiowej. Konsultacji udzielają prawnicy Fundacji i osoby z nią współpracujące – w zakresie psychologii, wiedzy rzeczoznawczej, poprawy bezpieczeństwa. Poradnictwo ma komplementarny i całościowy charakter, pomocny w różnych aspektach życia poszkodowanego i pomaga mu zorientować się w jego sytuacji życiowej po zdarzeniu. Głównym celem jest zatem jak najszybsza aktywizacja życiowa osób poszkodowanych.

Rozszerzając tę inicjatywę, Fundacja złożyła wniosek o dofinansowanie działalności w postaci możliwości sfinansowania reprezentacji sądowej i pozasądowej w konkretnych sprawach. Wniosek przewiduje możliwość zapewnienia takiej opieki prawnej dla 20 wybranych osób poszkodowanych ciężkim wypadkiem komunikacyjnym. Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej czeka więc teraz na zgłoszenia ewentualnych kandydatów.

Biuro Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej (MCIW) znajduje się na al. Beliny-Prażmowskiego 49a/2 i jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00.

Kontakt telefoniczny: 12 307 01 33, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Biuro udziela nieodpłatnej informacji i pomocy prawnej oraz pozaprawnej osobom pokrzywdzonym, w wyniku: zdarzenia komunikacyjnego, wypadku w pracy lub w rolnictwie, przestępstwa bądź wykroczenia, błędem medycznym, klęską żywiołową, innym nieszczęśliwym zdarzeniem wywołującym szkodę.

Informacja na temat MCIW w Krakowie znajduje się na stronie internetowej www.mciw.pl.