W piątek zmiany na skrzyżowaniu pod Wawelem
MUW od podszewki
2017-11-21
MUW od podszewki
Po raz kolejny nasz Urząd odwiedzili studenci – tym razem z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Gości przywitali wicewojewoda małopolski Józef Gawron oraz dyrektor generalny Szymon Strzelichowski.

Wśród tematów, o których rozmawialiśmy ze studentami, były: zasady funkcjonowania i organizacji MUW, wydawanie wojewódzkiego Dziennika Urzędowego oraz proces przygotowywania decyzji administracyjnej.

Następnie studenci w grupach odwiedzili kilka wydziałów naszego Urzędu. W ten sposób poznali specyfikę pracy: Kancelarii Urzędu i Punktu Informacyjnego, Biura Wojewody, Archiwum Zakładowego, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Oddziału Kadr i Płac.

Zapraszamy kolejne uczelnie zainteresowane poznaniem MUW „od podszewki”!
Mozaika dobra
2017-11-21
Mozaika dobra
- Wszystko, co Państwo realizują na co dzień, składa się na mozaikę dobra. To jest coś więcej niż praca, bo jest to powołanie. Polityka społeczna, którą proponuje polski rząd, nie miałaby racji bytu, gdyby nie ludzie, którzy ją realizują – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas uroczystego otwarcia nowego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się przy ul. 11 Listopada w Starym Sączu. Wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego.

- Dzień pracownika socjalnego to okazja, by dostrzec codzienne zaangażowanie pracowników socjalnych w niesienie pomocy potrzebującym. To docenienie codziennego trudu osób pracujących na rzecz osób potrzebujących pomocy. W każdej grupie wiekowej są osoby, które takiej pomocy potrzebują – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik.
„Król Walca” André Rieu zagra w Krakowie
<a href=Kraków doceniony za organizację UEFA EURO U21 Polska 2017"/>
Tramwajem i autobusem w Andrzejki
Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!
Nowy numer dwutygodnika Kraków.pl już jest. Przeczytaj!
Przerwa w dostawie energii cieplnej w rejonie ul. Traugutta
Wicewojewoda Józef Gawron w Tarnowskiej.tv
2017-11-17
Wicewojewoda Józef Gawron w Tarnowskiej.tv
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron udzielił wywiadu telewizji Tarnowska.tv. Tematem rozmowy było podsumowanie pierwszych dwóch lat rządu premier Beaty Szydło.

Wicewojewoda omówił m.in. znaczenie programów „Rodzina 500 plus” oraz „Mieszkanie plus”. Józef Gawron podkreślił, że to te przedsięwzięcia, jak i wyraźny wzrost gospodarczy napawają dumą, ale jednocześnie motywują do dalszych działań. Z pewnością udało się już zrobić wiele, realizując zadania, które dotychczas były pomijane.

Józef Gawron opowiedział również o tym, jak zmieniło się jego życie od momentu objęcia stanowiska wicewojewody i jakie znaczenie mają dla niego dyżury w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.